Pogoda na dziś - piątek 17 grudnia. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu

Piątek 17 grudnia zapowiada się w Polsce nieco cieplej niż ostatnie dni. Maksymalna temperatura powietrza wyniesie do 5, miejscami nawet do 8 stopni Celsjusza. W całej Polsce przelotne opady, ale na południu śnieg popada intensywnie - IMGW może wydać ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

W piątek pogoda zapowiada się nieco cieplej niż w ciągu poprzednich dni. W wielu regionach będziemy mogli liczyć na przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 2 do 5 stopni Celsjusza. Miejscami może nawet podskoczyć do 8 stopni. 

Zobacz wideo Piotr Woźny, prezes ZE PAK: Czeka nas smogowa zima

Pogoda na dziś - piątek 17 grudnia. Temperatura maksymalna do 5 stopni Celsjusza

W piątek w całej Polsce w ciągu dnia maksymalna temperatura powietrza będzie "na plusie". Najchłodniej w Kielcach, Lublinie, Suwałkach - tam na termometrach dwa stopnie Celsjusza powyżej zera. Jeden stopień cieplej (3 st. C) w Białymstoku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Rzeszowie, Toruniu i Warszawie.

wąskie wiaty przystankowe w GdańskuGdańsk. Nie demontaż, a przebudowa wiat przystankowych. Kary dla urzędników

Mieszkańcy Olsztyna, Opola i Zielonej Góry zobaczą na termometrach do 4 stopni Celsjusza. Najcieplej natomiast w Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Poznaniu i Szczecinie, gdzie będzie nawet do 5 stopni Celsjusza.

Pogoda na piątek 17 grudnia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na piątek 17 grudnia. Temperatura powietrza w Polsce Fot. Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - piątek 17 grudnia. 

W piątek lokalnie mogą wystąpić opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a także śniegu - szczególnie na południu Polski. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mogą wydać alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązywałyby one w regionach na południowych krańcach województw: śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. 

W południowo-wschodniej Polsce dominować będzie niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka. Na pozostałym obszarze przeważać będzie natomiast obojętna biotropia pogody. Na zachodzie i północnym zachodzie przejściowo będzie nawet korzystna - podaje biometeo.imgw.pl

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta IIElżbieta II odwołała przedświąteczny obiad dla rodziny z powodu omikronu

Więcej o: