Złotów. Pijany lekarz w szpitalu. Nieoficjalne: mógł mieć nawet trzy promile

Policja została poinformowana w środę i pijanym lekarzu w szpitalu w Złotowie (woj. wielkopolskie). Teraz policjanci ustalają, czy 64-letni medyk przyjmował w tym stanie pacjentów. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że lekarz mógł mieć nawet trzy promile alkoholu w organizmie.

O nietrzeźwym lekarzu złotowska policja została poinformowana w środę 15 grudnia około godziny 14. Jak przekazała Polska Agencja Prasowa (PAP), funkcjonariusze badają, czy 64-letni medyk, będąc pod wpływem alkoholu, przyjmował pacjentów. W zeszłym miesiącu doszło na oddziale psychiatrycznym szpitala w Złotowie do podobnej interwencji.

Zobacz wideo Pijany kierowca uciekał przed policją. Rozbił się na słupie

Wielkopolska. Nietrzeźwy lekarz w szpitalu w Złotowie

- Policjanci potwierdzili stan nietrzeźwości wskazanego mężczyzny. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie, czy podejmował czynności zawodowe, znajdując się pod wpływem alkoholu i czy mógł narazić pacjentów na utratę życia lub zdrowia - poinformował agencję prasową mł. asp. Damian Pachuc z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Z nieoficjalnych źródeł PAP wynika również, że lekarz w tym czasie mógł mieć około trzech promili alkoholu w organizmie. Tej informacja - jak pisze PAP - funkcjonariusz KPP w Złotowie nie był w stanie potwierdzić. 

parapet, zdjęcie ilustracyjneWałcz. 2-latka na parapecie otwartego okna na 3 p. zauważył przechodzień

Więcej informacji z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Złotów. Pijany lekarz na oddziale psychiatrycznym 

PAP przekazała także, że do podobnej sytuacji doszło w szpitalu w listopadzie tego roku. Wówczas dyrekcja zgłosiła policji, że na oddziale psychiatrycznym w szpitalu w Złotowie, znajduje się pijany 56-letni lekarz. Wyniki badania na obecność alkoholu wykazały, że miał on 1,4 promila alkoholu w organizmie. Jak poinformowała rzeczniczka złotowskiego szpitala, medyk nie przyjmował w tym czasie pacjentów. Placówka podjęła decyzję o zwolnieniu lekarza.  

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Więcej o: