Piotr Kraśko już po raz trzeci w "Wiadomościach" TVP, wpleciono nawet wątek Kingi Dudy. "Fala pytań"

"Wiadomości" TVP po raz kolejny poruszyły temat Piotra Kraśki. Dziennikarz został ostatnio zatrzymany bez ważnego prawa jazdy. - Czy niektórym wolno więcej, jak takie zachowania wpływają na bezpieczeństwo nas wszystkich? - pytała Danuta Holecka. W materiale pojawiła się m.in. wzmianka o tym, że sam TVN informował "nawet o źle zaparkowanym samochodzie" Kingi Dudy.
Zobacz wideo Nowe przepisy w zakresie bezpieczeństwa pieszych obowiązujące od 1 czerwca 2021 roku. Kampania informacyjno-edukacyjna policji

W środowych (15 grudnia) "Wiadomościach" TVP wyemitowany został materiał pt. "Kasta celebrytów ponad prawem" autorstwa Maksymiliana Maszendy. Jego bohaterem był między innymi Piotr Kraśko. To już trzeci dzień rzędu, gdy w programie poruszony został temat jazdy dziennikarza bez uprawnień do prowadzenia pojazdów. Dzień wcześniej wyemitowana została między innymi ankieta, w której TVP pytało przechodniów o opinię w sprawie prowadzącego "Fakty".

Jarmark Świąteczny Toruń (zdjęcie ilustracyjne)Jarmarki świąteczne. Niemcy odpuszczają, Polacy celebrują. Ceny zwalają z nóg

"Wiadomości" TVP ponownie o sprawie Piotra Kraśki: Czy niektórym wolno więcej?

- Fala oburzenia i pytań, jak to możliwe w ogóle po tym, gdy wyszło na jaw, że Piotr Kraśko z telewizji TVN przez lata jeździł bez prawa jazdy. Czy niektórym wolno więcej, jak takie zachowania wpływają na bezpieczeństwo nas wszystkich? - zapytała prowadząca środowy program Danuta Holecka zapowiadając materiał.

- Telewizja TVN na ten temat niezmiennie milczy. Sprawę kilka dni temu odpisali dziennikarze "Super Expressu" [...] Sam pracownik stacji TVN po publikacji gazety stwierdził, że to, co zrobił, było głupie. Prawo jazdy stracił dwukrotnie. Ostatni raz w 2015 roku. W kwietniu tego roku został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Jak informował "Super Express", Kraśko przez sześć lat jeździł bezprawnie. Sąd skazał go na grzywnę: siedem i pół tysiąca złotych i kolejny rok zakazu. Sprawa wywołała oburzenie - powiedział głos z offu.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Piotr KraśkoPiotr Kraśko zabiera głos po jeździe bez uprawnień: Jest mi wstyd

Piotr Kraśko w TVP. Stacja zarzuca hipokryzję TVN

Jednak na ponownym przywołaniu sprawy dziennikarza poruszającego się bez uprawnień się nie skończyło. W materiale zarzucono stacji TVN hipokryzję. - W przeszłości ta sama telewizja TVN, która dziś o sprawie milczy, potrafiła informować nawet o źle zaparkowanym samochodzie. Tyle że wtedy nie chodziło o jej pracowników - podkreślił głos z offu. Wspomniany przypadek dotyczył źle zaparkowanego samochodu Andrzeja Dudy, którym poruszała się jego córka Kinga.

W dalszej kolejności w materiale przywołano także sprawę Piotra Najsztuba dotyczącą potrącenia starszej kobiety na pasach, sprawę łódzkiego adwokata, który we wrześniu tego roku uczestniczył w wypadku pod Olsztynem, a tuż po zdarzeniu opublikował w sieci nagraniu, w którym auto ofiar nazwał "trumną na kółkach", a także utratę prawa jazdy przez Donalda Tuska, po tym, jak w terenie zabudowanym miał on jechać z prędkością ponad 100 km/h.

- A więcej na temat celebrytów, którzy stawiają się ponad prawem, w programie "Alarm" o 20:10 w Jedynce - zapowiedziała na koniec Holecka. Tam także omawiano sprawę dziennikarza.

Więcej o: