Warszawa. 13-letni "wnuczek" złapany na próbie oszustwa. 67-latek mógł stracić 120 tys. zł [WIDEO]

Policjanci z komendy na Ochocie w Warszawie udaremnili próbę oszustwa "na wypadek". Przestępcy nakłonili 67-letniego mężczyznę, by przekazał im torbę z pieniędzmi na "kaucję" dla jego "siostrzeńca". W ostatniej chwili mundurowi zatrzymali 13-latka, który miał odebrać pakunek. Chłopiec podawał się za wnuka pokrzywdzonego.

Warszawscy policjanci poinformowali w środę o próbie oszustwa, która miała miejsce przy ul. wiosny Ludów. Informator przekazał mundurowym, że pewna mieszkająca tam osoba może zostać oszukana metodą "na wypadek".

Jarmark Świąteczny Toruń (zdjęcie ilustracyjne)Jarmarki świąteczne. Niemcy odpuszczają, Polacy celebrują. Ceny zwalają z nóg

Warszawa. 13-latek brał udział w oszustwie "na wypadek"

"Kryminalni po przyjeździe na miejsce zastali 67-latka, który cały czas prowadził rozmowę z oszustami. Sprawcy tłumaczyli pokrzywdzonemu, że jego siostrzeniec spowodował wypadek i grozi mu więzienie. Jedynym ratunkiem dla niego, aby mógł uniknąć więzienia, jest wpłacenie kaucji" - relacjonował podkom. Karol Cebula, rzecznik prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Śląski Uniwersytet Medyczny - zdjęcie ilustracyjneKatowice. Molestowanie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym? Pracownicy z zarzutami

13-latek złapany na gorącym uczynku. Trafił do schroniska dla nieletnich

Oszuści rozmawiali z mężczyzną przez około godzinę, po czym polecili mu wyjść przed dom i przekazać pieniądze dla prokuratora zaangażowanego w sprawę. Na chodniku do 67-latka podszedł nieletni chłopak i odebrał torbę, po czym szybkim krokiem oddalił się do taksówki. "Kryminalni natychmiast po przekazaniu torby przystąpili do zatrzymania. Nieletni był zaskoczony, nie spodziewał się takiego obrotu sprawy" - napisał rzecznik.

Sędzia (zdjęcie ilustracyjne)Izba Dyscyplinarna zawiesiła Macieja Rutkiewicza. Nie dostanie 40 proc. wynagrodzenia

Jak się okazało, chłopiec ma zaledwie 13 lat. "Po zebraniu materiału dowodowego został doprowadzony do sądu rodzinnego, gdzie postawiono mu zarzut popełnienia czynu karalnego oraz postanowiono o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy" - czytamy w komunikacie. W wyniku oszustwa 67-latek mógł stracić aż 120 tys. złotych. 

Zobacz wideo Warszawa. Policjanci zatrzymali 13-latka, który podawał się za wnuczka i próbował wyłudzić pieniądze od 67-latka
Więcej o: