Warszawa. 13-letni "wnuczek" złapany na próbie oszustwa. 67-latek mógł stracić 120 tys. zł [WIDEO]

Policjanci z komendy na Ochocie w Warszawie udaremnili próbę oszustwa "na wypadek". Przestępcy nakłonili 67-letniego mężczyznę, by przekazał im torbę z pieniędzmi na "kaucję" dla jego "siostrzeńca". W ostatniej chwili mundurowi zatrzymali 13-latka, który miał odebrać pakunek. Chłopiec podawał się za wnuka pokrzywdzonego.

Warszawscy policjanci poinformowali w środę o próbie oszustwa, która miała miejsce przy ul. wiosny Ludów. Informator przekazał mundurowym, że pewna mieszkająca tam osoba może zostać oszukana metodą "na wypadek".

Warszawa. 13-latek brał udział w oszustwie "na wypadek"

"Kryminalni po przyjeździe na miejsce zastali 67-latka, który cały czas prowadził rozmowę z oszustami. Sprawcy tłumaczyli pokrzywdzonemu, że jego siostrzeniec spowodował wypadek i grozi mu więzienie. Jedynym ratunkiem dla niego, aby mógł uniknąć więzienia, jest wpłacenie kaucji" - relacjonował podkom. Karol Cebula, rzecznik prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

13-latek złapany na gorącym uczynku. Trafił do schroniska dla nieletnich

Oszuści rozmawiali z mężczyzną przez około godzinę, po czym polecili mu wyjść przed dom i przekazać pieniądze dla prokuratora zaangażowanego w sprawę. Na chodniku do 67-latka podszedł nieletni chłopak i odebrał torbę, po czym szybkim krokiem oddalił się do taksówki. "Kryminalni natychmiast po przekazaniu torby przystąpili do zatrzymania. Nieletni był zaskoczony, nie spodziewał się takiego obrotu sprawy" - napisał rzecznik.

Jak się okazało, chłopiec ma zaledwie 13 lat. "Po zebraniu materiału dowodowego został doprowadzony do sądu rodzinnego, gdzie postawiono mu zarzut popełnienia czynu karalnego oraz postanowiono o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy" - czytamy w komunikacie. W wyniku oszustwa 67-latek mógł stracić aż 120 tys. złotych. 

Zobacz wideo Warszawa. Policjanci zatrzymali 13-latka, który podawał się za wnuczka i próbował wyłudzić pieniądze od 67-latka
Więcej o: