Czarnek złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Trzaskowskiego i Dulkiewicz. "Skrajna bezczelność"

Przemysław Czarnek poinformował, że złoży do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Rafała Trzaskowskiego oraz Aleksandrę Dulkiewicz. Zdaniem ministra edukacji prezydent Warszawy i prezydentka Gdańska, mieli wykorzystać szkołę do "celów politycznych". "To skrajna bezczelność" - skomentował Rafał Trzaskowski.
Zobacz wideo Artur Soboń gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (15.12)

Zarówno Rafał Trzaskowski, jak i Aleksandra Dulewicz należą do grupy osób, która bojkotuje projekt zmiany ustawy Prawo oświatowe nazywanym "lex Czarnek". Jak pisaliśmy we wcześniejszym artykule, jednym z jego założeń jest wzmocnienie roli kuratora oświaty jako organu sprawującego nadzór pedagogiczny między innymi w zakresie kontroli oraz egzekwowania zaleceń pokontrolnych, a także organizacji zajęć w szkołach przez stowarzyszenia i organizacje. Zdaniem części środowiska projekt jest niebezpieczny i może upolitycznić szkoły

"Polska edukacja ma się stać wyrazem politycznej woli rządzących. Bez miejsca na niezależność, kreatywność, swobodę wypowiadania myśli, prawa do zadawania pytań, wolności wyrażania siebie" - czytamy w liście prezydenta Rafała Trzaskowskiego opublikowanym na um.warszawa.pl. List został przesłany do rodziców za pośrednictwem warszawskich szkół

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Czarnek złoży zawiadomienie do prokuratury ws. Trzaskowskiego i Dulewicz. Nadużycie uprawnień

Przemysław Czarnek w środę (15.12) poinformował, że złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy oraz prezydentkę Gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz. Minister edukacji i nauki uważa, że prawdopodobnie doszło do nadużycia uprawnień przez polityków PO. - W moim przekonaniu zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień i dlatego kieruję zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana Trzaskowskiego i panią Dulkiewicz - zapowiedział Czarnek w rozmowie z Interią.

- Pan prezydent Rafał Trzaskowski skrajnie upolitycznił szkoły, wykorzystując nawet Librusa, czyli narzędzie edukacyjne, służące szkole, a nie polityce, by przekazać kłamliwy list rodzicom w Warszawie - stwierdził minister edukacji.

- Szkoły podległe pani prezydent Aleksandrze Dulkiewicz na swoich stronach internetowych zamieszczają materiały stricte polityczne, żywcem kopiowane ze strony miejskiej. Również upolitycznia skrajnie szkołę, więc musimy je po prostu odpolitycznić - dodał. 

Władimir Putin podczas wideokonferencji z Joe BidenemJoe Biden i Władimir Putin rozmawiali on-line ponad dwie godziny [ZDJĘCIA]

Rafał Trzaskowski: To skrajna bezczelność!

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odniósł się do słów Przemysława Czarnka. Za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, udostępnił wpis, w którym nie krył swojego oburzenia.

"Minister Czarnek straszy Aleksandrę Dulkiewicz i mnie prokuraturą. To skrajna bezczelność. Rządzący wykorzystują wszystkie dostępne środki i siły, by odebrać prerogatywy samorządom. A min. Czarnek pragnie szkoły, która nie uczy, tylko indoktrynuje" - pisał.

Jak tłumaczył, prezydent jako organ Prezydent jako organ prowadzący szkoły ma prawo do tego, by podzielić się z rodzicami swoimi spostrzeżeniami oraz, by poinformować ich o tym, nad czym pracują parlamentarzyści. "To dlatego skierowałem do rodziców warszawskich uczniów list. List, w którym zachęcam rodziców, by nie pozostali bierni, by wykorzystywali oczywiste w demokratycznym państwie środki i zwrócili się do swoich parlamentarzystów, dzieląc się z nimi swoją opinią" - kontynuował.

"To jest, zdaniem urzędującego ministra edukacji i nauki, materiał dla prokuratury. Bardzo jestem ciekaw, czy zamiast ścigać prawdziwych złoczyńców, prokuratura uzna za stosowne pochylić się nad tym wnioskiem" - dodał.

Szczyt Warsaw SummitPiS rozczarowane szczytem w Warszawie. W Brukseli nie jest lepiej, bo tam PiS walczy z... PiS-em

Więcej o: