Pogoda na dziś - czwartek 16 grudnia. Będzie pochmurnie, ale ciepło. Termometry wskażą nawet 9 stopni

Pogoda na czwartek 16 grudnia. W północno-zachodniej części polski będzie pogodnie i ciepło. Niestety w pozostałych regionach synoptycy prognozują zachmurzenia

Niż Lutz, nazywany również Lucjanem, pojawił się w Polsce i przyniósł ocieplenie. Termometry w kilku województwach wskażą w czwartek nawet 9 i 8 stopni. 

Zobacz wideo Polska bez węgla w 2030 roku? Woźny: Obawiam się, że to niemożliwe

Prognoza pogody na czwartek. Najcieplej będzie na zachodzie 

W czwartek najcieplej będzie w województwie zachodniopomorskim - tam termometry wskażą 9 stopni. Z kolei temperatura w Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu i Zielonej Górze wyniesie 8 stopni. O stopień chłodniej będzie na Dolnym Śląsku. 6 stopni wskażą termometry na Mazowszu, Warmii i Mazurach, a w województwie podlaskim będzie 5 stopni. Najzimniej w czwartek będzie na południowym wschodzie Polski w województwie śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskimlubelskim, gdzie będą po 4 stopnie. 

Pogoda na dziś - czwartek 16 grudnia. Będzie pochmurnie, ale ciepło. Termometry wskażą nawet 9 stopniPogoda na dziś - czwartek 16 grudnia. Będzie pochmurnie, ale ciepło. Termometry wskażą nawet 9 stopni Fot. Gazeta.pl

Nad ranem pochmurnie będzie w całym kraju, jednak w ciągu dnia chmury przesuną się w kierunku południa, a północne regiony rozpogodzą się. Deszcz nad ranem prognozowany jest w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Przelotnie może popadać także na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Podlasiu oraz Mazowszu. Po południu opady są prognozowane na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim, miejscami może popadać również na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wieczorem padać będzie tylko na południowych krańcach województwa śląskiego i małopolskiego. Wiatr w porywach osiągnie do 45 km/h.  

Zima w BieszczadachPogoda. W nocy ścisnął mróz, w Bieszczadach "śnieg po kolana"

IMGW ostrzega przed mgłą i gołoledzią 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą w środę. "Prognozuje się gęste mgły, w których zasięgu widzialność może wynosić miejscami do 200 m" - czytamy w komunikacie instytutu. Alert będzie obowiązywać do czwartku do godzin porannych. 

Gęsta mgła może pojawić się zdaniem synoptyków w województwie: 

  • śląskim (z wyłącznie południowej części),
  • małopolskim (z wyłącznie południowej części),
  • świętokrzyskim,
  • podlaskim.

Ocieplenie - zdjęcie ilustracyjnePogoda. Niż Lucjan przyniesie ocieplenie do Polski

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Dodatkowo dla południowowschodniej części województwa podkarpackiego IMGW wydało ostrzeżenie przed opadami marznącymi, które mogą spowodować gołoledź. Alert obowiązuje do czwartku do godziny 9.00.

Więcej o: