Koncesja dla TVN24. KRRiT nadal zajmuje się sprawą. Wskazano na "znaczące nieprawidłowości"

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Janusz Kawecki odniósł się do sprawy koncesji dla TVN24. - Podczas ostatniego posiedzenia przedstawione zostały znaczące nieprawidłowości - powiedział.
Zobacz wideo TVN24 świętowało dwudzieste urodziny

22 września KRRiT przedłużyła koncesję stacji TVN24 (na decyzję Grupa Discovery czekała kilkanaście miesięcy). Jednocześnie - jak przekazał prof. Janusz Kawecki w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl - mimo przedłużonej koncesji dla TVN24 na posiedzeniach KRRiT wciąż toczą się rozmowy o rzekomych "nieprawidłowościach" w sprawie koncesji stacji.

Joanna LichockaPlakat z Lichocką na drzwiach biura PiS. Do akcji wkroczy kurator

Koncesja dla TVN24 nadal tematem rozmów KRRiT. "Znaczące nieprawidłowości"

- W odniesieniu [...] do koncesji dla TVN24, to podczas ostatniego posiedzenia przedstawione zostały znaczące nieprawidłowości. Mają one być wyjaśnione do czasu posiedzenia w następnym tygodniu. I dlatego do tego czasu również ja w tej sprawie nie powinienem się wypowiadać publicznie - powiedział. Prof. Kawecki zaznaczył, że nie może na ten temat mówić. - W programie czwartkowego posiedzenia są ujęte sprawy koncesyjne i dlatego mogę spodziewać się, że wtedy usłyszymy wyjaśnienia również w tej sprawie - dodał.

Portal poprosił o komentarz rzeczniczkę prasową KRRiT Teresę Brykczyńską, ta jednak nie chciała odnieść się do dyskusji toczącej się na posiedzeniach. Według nieoficjalnych informacji portalu miałoby jednak chodzić o legalność artykułu 35, co mogłoby mieć wpływ na przyszłe wnioski Grupy Discovery.

Więcej aktualnych informacji z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Siedziba stacji TVNKRRiT nie odpuszcza ws. TVN. Rada chce wniosku do Trybunału Konstytucyjnego

KRRiT zajmuje się także sprawą koncesji dla TVN7

Jednocześnie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż zajmuje się sprawą koncesji dla kanału TVN7. 9 grudnia "Dziennik Gazeta Prawna" przekazał, że wygasa ona 25 lutego. Gazeta opublikowała fragmenty protokołów posiedzeń rady, a także poinformowała, jakoby "po stronie opozycji od kilku tygodni krążyła plotka, według której PiS miałby szykować drugie podejście do odebrania koncesji TVN".

Rzeczniczka rady przekazała dziennikowi, że KRRiT analizuje obecnie odpowiedź TVN ws. struktury właścicielskiej. - Jej wynik będzie miał także wpływ na postępowanie koncesyjne dla TVN7 - zaznaczyła Brykczyńska.

Więcej o: