Lubelskie. 86-latka w tragicznym stanie, otwarte rany i niedożywienie. Miała się nią opiekować córka

- Kobieta była niedożywiona, odwodniona i wyziębiona. [...] Miała bardzo głębokie odleżyny, wręcz otwarte rany, w których rozwinęły się larwy owadów - przekazała Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Córka kobiety mieszkała zaledwie 300 metrów dalej. Nikt z sąsiadów nie podejrzewał, że seniorka potrzebuje pomocy.

86-latka została przyjęta do szpitala w stanie bardzo ciężkim. Mimo prób ratowania jej życia, zmarła po dwóch tygodniach hospitalizacji - podaje "Dziennika Wschodni".

Zobacz wideo Autokar stanął w płomieniach w centrum Tomaszowa Lubelskiego. Podróżowało nim 31 osób

Prokuratura: Nie mogła się samodzielnie poruszać, od dłuższego czasu leżała w łóżku

Córka kobiety mieszkała od 86-latki zaledwie 300 metrów dalej i miała opiekować się swoją matką. Jak udało się ustalić "Dziennikowi Lubelskiemu" zarówno seniorka, jak i jej córka nie korzystały z pomocy  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowicy (woj. lubelskie). - Ani matka, ani córka nie pobierały żadnych świadczeń socjalnych. Nie mieliśmy też żadnych sygnałów od sąsiadów lub innych osób, które miały kontakt z tą rodziną wskazujących na tak tragiczną sytuację - przekazała Anna Krasińska, kierowniczka GOPS-u w Sosnowicy.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Wycieńczoną 86-latkę znaleźli w jej mieszkaniu pracownicy GOPS w Sosnowicy, którzy zjawili się tam na prośbę córki kobiety. Seniorka otrzymała od lekarza skierowanie na oddział chirurgiczny, a pracownicy MOPS-u próbowali ustalić, kiedy powinna zostać przetransportowana na oddział. Jednak gdy odkryli, w jakim stanie jest kobieta, niezwłocznie zawiadomili pogotowie

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

- Kobieta była niedożywiona, odwodniona i wyziębiona. Nie mogła się samodzielnie poruszać, od dłuższego czasu leżała w łóżku. Miała bardzo głębokie odleżyny, wręcz otwarte rany, w których rozwinęły się larwy owadów - wyjaśniła w rozmowie z "Dziennikiem Lubelskim" Agnieszka Kępka rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Nowe obostrzenia w Polsce. Co zmienia się 15 grudnia? Lista limitówNowe obostrzenia w Polsce. Co zmienia się 15 grudnia? Lista limitów

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie znęcania się nad seniorką 

Prokuratura Rejonowa we Włodawie (woj. lubelskie) prowadzi obecnie śledztwo w sprawie znęcania się nad osobą nieporadną. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że do opieki nad 86-latką był upoważniony jeden z członków jej rodziny - przekazała Kępka. Obecnie prokuratura przesłuchuje rodzinę, świadków oraz pracowników opieki społecznej. - Mamy tu do czynienia ze znieczulicą - podkreśliła w rozmowie z TVN24 Kępka. Na razie nikt nie usłyszał rzutów. Za znęcanie się nad osobą nieporadną grozi kara do 12 lat więzienia.

Więcej o: