Tadeusz Ross nie żyje. Polityk i artysta miał 83 lata

"Zmarł Tadeusz Ross. Popularny i lubiany artysta, niezapomniany Zulu Gula, a przede wszystkim kolega z Rady Warszawy. Wielki smutek" - napisał w mediach społecznościowych wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz.

W wieku 83 lat zmarł we wtorek Tadeusz Ross. Tę informację potwierdził w mediach społecznościowych wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz.

"Smutna informacja. Odszedł od nas Tadeusz Ross... Wspaniały aktor, poseł, radny Warszawy" - napisał lider Warszawskiego Forum Samorządowego Grzegorz Gruchalski.

"Odszedł Tadeusz Ross. Odpoczywaj w spokoju Tadziu" - napisała aktorka Anna Nehrebecka-Byczewska.

"Zmarł Tadeusz Ross. Niezwykle popularny i lubiany Artysta. W ostatnich latach mój Kolega z Rady Warszawy. Tadziu. Będzie Cię bardzo brakowało..." - dodaje Piotr Żbikowski.

Więcej najnowszych informacji z Polski przeczytasz na

stronie głównej Gazeta.pl

Tadeusz Ross nie żyje. Kim był?

Tadeusz Ross urodził się 14 marca 1938 roku w Warszawie. Był aktorem, satyrykiem, scenarzystą i politykiem. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza (d. Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza) w Warszawie.

Współtworzył programy satyryczne "Zulu-Gula" oraz "Rossmówki". Był także autorem scenariuszy kilku odcinków serialu "Miodowe lata".

W 2006 roku zaangażował się w politykę. Został wybrany radnym Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej. W 2007 roku uzyskał mandat poselski. W 2009 nie udało mu się dostać do Parlamentu Europejskiego. Do grona europosłów dołączył w 2013 roku, gdy zastępił Rafała Trzaskowskiego. W 2014 nie uzyskał reelekcji, więc został radnym powiatu piaseczyńskiego. W skład stołecznej rady miejskiej powrócił w 2014 roku. 

Więcej o: