Kraków. Skandal na oficjalnym spotkaniu. Wiceprzewodniczący RM sugerował radnej "płacenie w naturze"

Na oficjalnym spotkaniu przedstawicieli Rady Miasta Kraków z delegacją z Ukrainy, wiceprzewodniczący RM Sławomir Pietrzyk wypowiadał seksualne insynuacje pod adresem radnej Alicji Szczepańskiej. Mówił - jak pisze "Gazeta Krakowska" - o "płaceniu w naturze" i "rozkładaniu nóg". Gdy wybuchł skandal, Pietrzyk przeprosił Szczepańską. Sprawą zajmuje się komisja dyscyplinarna Rady Miasta.

Do oficjalnego spotkania przedstawicieli Rady Miasta Krakowa oraz delegacji ze Lwowa doszło w piątek 3 grudnia. Na uroczystej kolacji był obecny ukraiński konsul, a Radę Miasta Kraków reprezentował Sławomir Pietrzyk, wiceprzewodniczący RM z KWW Jacka Majchrowskiego. To właśnie wtedy Pietrzyk miał czynić insynuacje o seksualnym zabarwieniu na temat obecnej tam również radnej Alicji Szczepańskiej, która dwa miesiące wcześniej dołączyła do klubu Koalicji Obywatelskiej. 

Z informacji "GK" wynika, że przedstawiciele ukraińskiej delegacji byli zaszokowani i wzburzeni zachowaniem wiceprzewodniczącego RM.

Zobacz wideo Szklany sufit Polek w polityce. „W rządzie jest więcej Jarosławów niż kobiet"

Kraków. Wiceprzewodniczący RM miał zachęcać radną do nierządu z lwowskim deputowanym

Podczas spotkania wiceprzewodniczący Pietrzyk miał insynuować, że krakowska radna "płaci w naturze za usługi" i wypowiadać się dwuznacznie na temat jej ciała. Jak podaje Onet, "doszło też do sytuacji, w której krakowski samorządowiec zachęcał kobietę do nierządu z lwowskim deputowanym."

Radna Alicja Szczepańska złożyła do przewodniczącego RM Kraków skargę. Sprawą ma się zająć komisja dyscyplinarna. 

Więcej wiadomości z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ryszard TerleckiTerlecki nazwał kobietę "kretynką". Brnie dalej: Zrobiłem to bardzo grzecznie

Wiceprzewodniczący RM Sławomir Pietrzyk: Alicjo z całego serca Cię przepraszam

Gdy skandal wybuchł, wiceprzewodniczący Pietrzyk opublikował krótki wpis w mediach społecznościowych. Przeprasza radną Szczepańską za to, "iż w dniu 3 grudnia podczas kolacji z delegacją ze Lwowa użyłem wobec niej niefortunnych sformułowań, które zostały odebrane przez nią jako obraźliwe i wyrządzające jej krzywdę. Alicjo z całego serca Cię przepraszam i jest mi bardzo przykro, że moje słowa spowodowały Twój ból i żal".

Kraków. Przewodniczący RM Dominik Jaśkowiec: Takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca

Głos w tej sprawie zabrał przewodniczący RM Krakowa Dominik Jaśkowiec. Podkreślił, że nie był świadkiem całej sytuacji, ale zna jej przebieg z relacji uczestników spotkania. - Wpłynęła skarga pani radnej Szczepańskiej i przekazałem ją do komisji dyscyplinarnej. Teraz radni w niej zasiadający pochylą się nad sprawą. Mam nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej. Po decyzji komisji będziemy się ewentualnie zastanawiać, co dalej. Jednak wszelkie decyzje będziemy podejmować kolegialnie, jako rada. Jeśli było tak, jak docierają do mnie sygnały, to takie zachowanie jest naganne i nigdy nie powinno mieć miejsca - powiedział Jaśkowiec w rozmowie z Onetem. 

Virus Outbreak NetherlandsProtest w Rotterdamie. Policja oddała strzały, w centrum stan wyjątkowy [ZDJĘCIA]

Portal nawiązał także kontakt z pełnomocniczką prezydenta miasta ds. polityki równościowej Niną Gabryś, która poinformowała, że rozmawiała z radną Alicją Szczepańską i pozostaje do jej dyspozycji. - Ważna jest tutaj wola osoby poszkodowanej. Czekam również na decyzję komisji dyscyplinarnej, bo to jest pierwszy krok - powiedziała Gabryś. Radna Szczepańska nie chciała rozmawiać z mediami na temat zdarzenia. Jak pisze "GK" radna powiedziała tylko, że jest jej bardzo przykro i nie ma już siły. 

Więcej o: