Wolbrom. Lód załamał się pod czterema osobami. Trzy nie żyją. Ratowały psa

W Wolbromiu (woj. małopolskie) na jednym ze zbiorników wodnych pod czterema mężczyznami załamał się lód. Jeden z nich wyszedł ze stawu o własnych siłach. Trzy pozostałe osoby nie żyją.

Lód załamał się pod młodymi mężczyznami w wieku od 18-20 lat - przekazał IAR rzecznik małopolskiej policji Sebastian Woźniak. Do zdarzenia doszło przed godziną 15 na zbiorniku wodnym przy ulicy Pod Lasem w Wolbromiu.

Zobacz wideo Tomaszów Lubelski. Potrącił kobietę na przejściu. Prawo jazdy posiadał dopiero od trzech dni

Policja w rozmowie z "Faktami" TVN24 potwierdziła wcześniejsze doniesienia, że osoby te poszukiwały psa. - Nie było widać na powierzchni wody osób, które się topiły. Znajdowały się w głębszych partiach wody - poinformowała z kolei Straż Pożarna. 

Trzech mężczyzn nie udało się uratować.

Więcej najnowszych informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Na miejscu pracowało około 40 strażaków: 15 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, jedna specjalistyczna grupa wodna z Krakowa.

Tylmanowa. W wypadku zginęli młodzi rodzice. Dziecko trafiło do szpitalaTylmanowa - nowe informacje ws. wypadku. Kierujący nie miał prawa jazdy

Straż pożarna apeluje o niewchodzenie na tafle zamarzniętych zbiorników wodnych. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż lód w większości przypadków jest bardzo cienki i grozi załamaniem.

Więcej o: