Pogoda na dziś - wtorek 14 grudnia. Będą opady, mgły i gołoledź. Uwaga na śliskie drogi i chodniki

Jaka będzie pogoda we wtorek 14 grudnia? Synoptycy prognozują liczne opady, w tym deszcz ze śniegiem i opady marznące. Na drogach i chodnikach zrobi się ślisko, a mgły ograniczą widoczność. Przed wyjściem z domu warto ciepło się ubrać i włożyć buty z antypoślizgową podeszwą.
Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda na dziś - 14 grudnia. Na ulicach i chodnikach "szklanka"

Z prognozy pogody, przygotowanej przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wynika, że we wtorek 14 grudnia warunki atmosferyczne będą trudne. Dadzą się nam we znaki przede wszystkim opady - dla województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego prognozowane są opady marznące, dla województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i śląskiego - deszcz, a dla Małopolski i Podlasia - deszcz ze śniegiem. Opady mogą powodować, że na drogach i chodnikach powstanie gołoledź, czyli szklista, lodowa powłoka, która sprawi, że będzie ślisko. Synoptycy prognozują także mgły, które będą ograniczać widoczność do 200 metrów. Wystąpią one przede wszystkim w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim i opolskim. Jadąc samochodem, zwłaszcza o poranku, należy zachować szczególną ostrożność.

Więcej informacji z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zniszczenia po tornadach w MayfieldTornada w USA. Utknęła pod gruzami, o pomoc błagała w sieci. "Proszę was"

Pogoda na dziś - 14 grudnia. W Polsce od 6 do -2 stopni Celsjusza

We wtorek 14 grudnia na termometrach odnotujemy zarówno wartości dodatnie, jak i ujemne. Najcieplej będzie na zachodzie kraju - w Szczecinie maksymalnie 6 stopni, w Zielonej Górze i Wrocławiu 4 stopnie, a w Opolu, Poznaniu i Gdańsku do 3 stopni na plusie. W Toruniu, Bydgoszczy i Katowicach termometry wskażą maksymalnie 2 stopnie, w Łodzi i Krakowie 1 stopnień, a w Olsztynie, Warszawie i Kielcach 0 stopni. Najzimniej będzie przy wschodniej granicy - w Suwałkach, Lublinie i Rzeszowie temperatura wzrośnie maksymalnie do -2 stopni Celsjusza. Będzie wiał wiatr, ale słaby, głównie z południowego zachodu, który nie powinien potęgować uczucia chłodu. 

Więcej o: