Lubin. Potrącenie 83-latki na przejściu dla pieszych. Policja apeluje [WIDEO]

Policja w Lubinie przekazała, że w ostatnim czasie doszło do kolejnego potrącenia pieszego na pasach. Funkcjonariusze apelują do kierowców, by pamiętali o zachowaniu ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych.

Wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu (29 listopada - 5 grudnia) w Lubinie (woj. dolnośląskie) na ul. Wyszyńskiego. Do zdarzenia doszło już po zmroku, po godzinie 16:00. Przechodząca przez jezdnię na oznakowanych pasach starsza kobieta została potrącona przez nadjeżdżający samochód osobowy. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu miejskiego, a policja zamieściła je w internecie ku przestrodze.

Zobacz wideo Lubin. Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Lubin. Potrącenie 83-letniej kobiety na pasach

Sytuacja na nagraniu prezentuje się bardzo groźnie. 83-latka wchodziła na pasy, gdy auto znajdowało się jeszcze daleko. Pojazd zbliżając się do przejścia dla pieszych jednak nie zwolnił, z impetem wjeżdżając w kobietę. Ta wpadła na jego maskę, na której przejechała kilka metrów, a następnie upadła na jezdnię.

Pokrzywdzona starsza pani została przetransportowana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Na szczęście, choć na nagraniu z monitoringu miejskiego wyglądało to bardzo groźnie, nie doznała poważnych urazów i po udzieleniu pomocy medycznej wróciła do domu

- przekazała oficerka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, asp. szt. Sylwia Serafin.

Więcej informacji z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wybuch na Sycylii Sycylia. W wyniku eksplozji gazu runęła 3-piętrowa kamienica. "Wojenna sceneria" [ZDJĘCIA]

Potrącenie pieszej. Policja apeluje do kierowców o ostrożność

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. Tym bardziej o tej porze roku, gdy dość wcześnie robi się ciemno, a sytuację na drodze mogą dodatkowo pogorszyć warunki pogodowe.

Pamiętajmy też, że zgodnie z nowymi przepisami, które od 1 czerwca tego roku obowiązują wszystkich uczestników ruchu drogowego w Polsce, pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem (za wyjątkiem tramwaju) już podczas wchodzenia na pasy. Piesi powinni natomiast zakładać elementy odblaskowe, dzięki którym będą łatwiej dostrzegalni przez kierowców po zmroku - w terenach niezabudowanych należy to do ich obowiązku, ale warto pamiętać o odblaskach także w mieście.

Lubin. Kierowca potrącił 74-letniego rowerzystę Lubin. Samochód potrącił rowerzystę. 74-latek trafił do szpitala [WIDEO]

Więcej o: