Nauka zdalna. Przemysław Czarnek żąda wyjaśnień od uczelni. W dniu zaleceń było 200 zakażeń, nie 23 tys.

Sytuacja epidemiologiczna w kraju, wraz z nadejściem jesieni, pogarszała się z dnia na dzień. Wiele uniwersytetów jeszcze w listopadzie zdecydowało więc o wprowadzeniu zdalnego nauczania. Nie spodobało się to jednak ministrowi Przemysławowi Czarnkowi, który żąda od władz uczelni wyjaśnień.

W tym roku akademickim na wielu uczelniach rok zaczął się głównie w trybie stacjonarnym. Mimo bardzo wysokich dziennych liczb zakażeń i zgonów, nie wszystkie z nich zapowiedziały powrót do nauki zdalnej. Niektóre jednak zdecydowały się na wprowadzenie nauki z domu, co wiązało się z interwencją ministra edukacji i nauki. 

Zobacz wideo Zapytaliśmy Katarzynę Warnke o reformę szkolnictwa i Czarnka. „Hucpa!"

Przemysław Czarnek żąda wyjaśnień od rektora. Nie podoba mu się wprowadzenie zdalnych zajęć

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, mając na uwadze sytuację epidemiologiczną, jeszcze w listopadzie wprowadził naukę zdalną. Na ten krok zdecydowały się też inne uczelnie, co nie spodobało się Przemysławowi Czarnkowi. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" minister zażądał wyjaśnień w trybie pilnym, gdyż zgodnie z zaleceniami MEiN, nauka miała odbywać się w trybie stacjonarnym.

Uniwersytet Ekonomiczny zwraca jednak uwagę na liczbę zakażeń. W dniu zaleceń wydanych MEiN w Polsce odnotowywano po 200 przypadków zakażeń dziennie, a nie po 23 tys. - jak w listopadzie, gdy podjęto decyzję o wprowadzeniu zdalnego nauczania. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wrocław: Z Odry wyciągnięto samochód, który może należeć do NATO Wrocław: Z Odry wyciągnięto samochód, który może należeć do NATO

Powrót do nauki zdalnej. Kogo obejmują najnowsze obostrzenia?

W środę 8 grudnia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzona zostanie nauka zdalna. Po tym terminie dzieci wrócą do nauki w trybie stacjonarnym. Żłobki i przedszkola - jak przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia - po 20 grudnia mają pozostać otwarte. Nie wspomniano jednak o trybie nauczania na uniwersytetach.

Szczepienie przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne) Austria wprowadzi obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19. Kara? Do 3600 euro

W piątek 10 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 991 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej odnotowano w woj. śląskim. Zmarło 571 osób. W sobotę natomiast raport wskazał na 23 764 zakażenia koronawirusem i aż 486 ofiar śmiertelnych. 

Więcej o: