Ojciec Dudy wystąpił o opinię ws. obrad sejmiku w luksusowym hotelu. Radni się zgodzili mimo pandemii

Wyjazdowe posiedzenie zorganizowała kancelaria sejmiku, która podlega przewodniczącemu Janowi Tadeuszowi Dudzie. Ojciec prezydenta wystąpił o opinię do członków Komisji Głównej - należą do niej przewodniczący każdego z klubów PiS, KO i PSL. - Jednogłośnie zdecydowali o takim trybie obradowania - przekazał rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Zobacz wideo Kto blokuje pieniądze dla Polski? Tusk: To Kaczyński i Ziobro

Jan Tadeusz Duda, radny PiS, przewodniczący sejmiku województwa małopolskiego, a prywatnie ojciec prezydenta RP Andrzeja Dudy zorganizował obrady w luksusowym hotelu - pisze Interia. Mimo aktualnej sytuacji epidemicznej - dobowa liczba zakażeń przekracza od pewnego czasu 20 tys., a nawet ponad 500 osób dziennie umiera w związku z koronawirusem.

Czwarta fala na świecieŚwiat tonie w IV fali pandemii. Skok liczby zakażeń w innych krajach [ZDJĘCIA]

W Polsce szczyt czwartej fali epidemii, a radni sejmiku małopolski obradują w luksusowym hotelu

O wyjazdowym posiedzeniu zdecydowali członkowie Komisji Głównej. Przewodniczący Jan Tadeusz Duda wystąpił do niej o opinię w sprawie organizacji wyjazdowego posiedzenia, a jako że wszystkie kluby porozumiały się w tej sprawie, zorganizował je. - Formalnie zajmuje się tym kancelaria sejmiku, która podlega przewodniczącemu - podkreślił rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Dawid Gleń w rozmowie z Interią.

Tymczasem w piątek 10 grudnia Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 24 991 nowych dobowych zakażeniach koronawirusem oraz 571 ofiarach śmiertelnych. Zdaniem szefa resortu Adama Niedzielskiego to pierwszy dzień, gdy można zaobserwować spadek liczby zakażeń - tydzień wcześniej wynosiły one bowiem 26 965, 470 osób zmarło.- Cały czas mamy bardzo duży poziom hospitalizacji wynoszący blisko 24 tys. w skali kraju i te hospitalizacje na pewno będą w ciągu najbliższych dwóch tygodni, cały czas rosły - powiedział minister.

W sobotę 11 grudnia dobowa liczba zakażeń wyniosła 23 764, a liczba ofiar wzrosła o 486. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiceminister Kraska podał nowe dane dot. koronawirusa. Znów 562 osoby zmarłyWiceminister Kraska podał nowe dane dot. koronawirusa. Znów 562 osoby zmarły

Wadowice. Radni sejmiku obradują w luksusowym hotelu. "Jednogłośnie zdecydowali o takim trybie"

Jak czytamy, do tej pory komisje sejmiku województwa małopolskiego obradowały głównie zdalnie, do czego przyczyniła się sytuacja epidemiologiczna. Tym razem radni i urzędnicy postanowili spotkać się jednak w hotelu w Wadowicach. Według ustaleń portalu standardowa cena za wynajem pokoju w ośrodku zaczyna się od 356 zł, natomiast cena za najdroższy apartament to nawet 881 zł za dobę hotelową.

Sprawę w rozmowie z Interią skomentował rzecznik Dawid Gleń. Jak przekazał, decyzja o trybie obradowania zapadła podczas posiedzenia. - Członkami są przedstawiciele, przewodniczący, każdego z klubów: zarówno PiS jak i opozycyjnych [KO i PSL - red.]. Przewodniczący jednogłośnie zdecydowali o takim trybie obradowania - podkreślił rzecznik. Portal poprosił o komentarz także samego przewodniczącego sejmiku Jana Tadeusza Dudę, jednak nie odbierał on telefonów ani nie odpisywał na wiadomości SMS.

Więcej o: