Włodzimierz Pac nie żyje. Wieloletni korespondent PR zmarł w Mińsku w wieku 54 lat

Włodzimierz Pac, wieloletni korespondent Polskiego Radia, zmarł w Mińsku. Śmierć 54-letniego dziennikarza potwierdziło również Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Włodzimierz Pac zaczął pracę w Polskim Radiu na początku lat 90. ubiegłego wieku. Jako korespondent relacjonował przede wszystkim wydarzenia na Białorusi i w Rosji. W latach 2007-2010 pracował jako korespondent w Moskwie, a potem wrócił na Białoruś.

Włodzimierz Pac zmarł w Mińsku. Korespondent miał 54 lata

"Włodzimierz Pac z zaangażowaniem wypełniał misję dziennikarza i korespondenta. Utrzymywał kontakty z białoruską opozycją i z Polakami na Białorusi, uczestnicząc z mikrofonem Polskiego Radia w organizowanych przez nich inicjatywach. Relacjonował obchody podtrzymujące polskość i uroczystości upamiętniające Polaków i Białorusinów prześladowanych przez reżim komunistyczny" - podaje IAR.

Włodzimierz Pac zostawił żonę i dwójkę dzieci.

"Życzliwy i ciepły człowiek, o otwartym sercu, profesjonalny dziennikarz"

- Strasznie smutna wiadomość, wg IAR z powołaniem na MSZ, w Mińsku zmarł Włodzimierz Pac, korespondent Polskiego Radia, mój kolega i wyjątkowo dobry, życzliwy i ciepły człowiek, o otwartym sercu, profesjonalny dziennikarz, człowiek-instytucja, wiedział o Białorusi, jak mało kto - napisał na Twitterze współpracownik Biełsatu Piotr Pogorzelski.

"Smutna wiadomość, zmarł Włodek, nasz kolega z Mińska. Dobry i uczciwy człowiek" - dodała Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. "Zmarł Włodzimierz Pac - wieloletni korespondent Polskiego Radia w Mińsku... Żegnaj Włodku..." - dodał korespondent TVP w Kijowie, Tomasz Dawid Jędruchów.

- Ogromna strata dla polskiego dziennikarstwa, dla mediów publicznych, dla Polskiego Radia. Wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny, Bliskich, Przyjaciół śp red. Włodzimierza Paca, wieloletniego korespondenta z Białorusi - dodała posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka. 

Więcej wiadomości z Polski i świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: