Janusz Szostak nie żyje. Dziennikarz badał m.in. sprawę Iwony Wieczorek

Janusz Szostak nie żyje. Był dziennikarzem śledczym, zajmował się m.in. sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Niedługo przed śmiercią zamieścił w mediach społecznościowych wpis na temat koronawirusa.

Janusz Szostak zmarł w wieku 64 lat. Był dziennikarzem specjalizującym się w tematach kryminalnych i prezesem Fundacji Na Tropie. Informację na temat jego śmierci w rozmowie z portalem e-sochaczew.pl potwierdził jego brat, Jerzy. Informacja o zgonie dziennikarza pojawiła się także na stronie Fundacji Na Tropie.

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dzisiejszego dnia, po walce z chorobą, odszedł od nas Dobry Człowiek, Przyjaciel, Przewodnik wielu z nas, a zarazem prezes naszej Fundacji Na Tropie, Janusz Szostak. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi" - napisali członkowie organizacji.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Janusz Szostak zakaził się koronawirusem. "COVID nie odpuścił także mnie"

9 grudnia po godzinie 19 Janusz Szostak opublikował na Facebooku swój ostatni wpis. Dziennikarz pisał w nim o koronawirusie. "Covid nie odpuścił także mnie. Bardzo miła Ratowniczka z Błonia nie pozostawiła co do tego złudzeń" - czytamy.

Janusz Szostak nie żyje. Kim był?

Janusz Szostak urodził się w 1957 roku. Skończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo był związany m.in. z takimi tytułami jak  "Express Sochaczewski" czy magazyn kryminalny "Reporter". Znany był przede wszystkim z badania sprawy Iwony Wieczorek, o której napisał dwie książki: "Co się stało z Iwoną Wieczorek" i "Kto zabił Iwonę Wieczorek". 

Więcej o: