Olsztyn. Pijana kobieta doprowadziła do kolizji. Miała dwa promile. Lokalne media: jest zakonnicą

37-letnia kobieta doprowadziła do kolizji na jednym ze skrzyżowań w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie). W obawie przed odpowiedzialnością poprosiła koleżankę, by zamiast niej przyznała się do kierowania autem. Prawda szybko wyszła na jaw, a badanie alkomatem wykazało, że 37-latka była pijana. Lokalne media podają, że jest zakonnicą.

Do zdarzenia doszło w czwartek (9 grudnia) ok. godz. 18.30 na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Wstępnie ustalono, że kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy audi, w wyniku czego samochody się zderzyły.

Zobacz wideo Wyprzedzanie na trzeciego i rowem, poślizgi i ucieczka do lasu. Niebezpieczny rajd czeskiego kierowcy

Kierująca fiatem odjechała z miejsca kolizji, ale krótko potem wróciła tam ze starszą koleżanką. Druga z kobiet powiedziała policjantom, że to ona kierowała samochodem. Kiedy mundurowi poinformowali ją, że za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostanie jej odebrane prawo jazdy, zmieniła zdanie. Przyznała wtedy, że za kółkiem siedziała jej młodsza koleżanka - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Więcej informacji z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Konkurs Szopek Krakowski (zdjęcie ilustracyjne)=Ruszył Konkurs Szopek Krakowskich. Część z nich jest ogrodzona drutem

Olsztyn. Pijana sprawczyni kolizji straciła prawo jazdy. Stanie przed sądem

37-latka bała się odpowiedzialności i dlatego poprosiła znajomą o "pomoc". Tę wersję potwierdził również bezpośredni świadek zdarzenia. Wkrótce wyszło na jaw, że 37-latka była pijana. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 2 promile - dodają policjanci. Kobieta straciła prawo jazdy, a za przestępstwo odpowie przed sądem.

Policja - zdjęcie ilustracyjneJastrowie. Policjant uratował 3-miesięczne dziecko. "Nie czuje się bohaterem"

Zgodnie z informacjami serwisu olsztyn.com.pl, kierująca jest zakonnicą. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia zamieszczonych przez tę witrynę widać dwie kobiety w habitach. Telewizja TVN 24 zapytała policję, czy sprawczynią rzeczywiście jest siostra zakonna, ale jak przekazała stacji podkom. Anna Balińska, "nie potwierdzają" tych doniesień, ale też im "nie zaprzeczają".

Egzamin na prawo jazdy. Zdjęcie ilustracyjneRadomsko. Chciał kupić prawo jazdy w internecie i sam został oszukany

Więcej o: