Pogoda na weekend 11-12 grudnia. Gęsta mgła, intensywne opady śniegu i opady marznące

Pogoda na weekend 11-12 grudnia. Sobota i niedziela zapowiadają się przeważnie pochmurnie, jednak pod koniec weekendu mogą pojawić się przejaśnienia. Temperatura powietrza od -3 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza. W niektórych regionach zrobi się niebezpiecznie - IMGW zapowiada wydanie alertów przed gęstą mgłą, intensywnymi opadami śniegu oraz opadami marznącymi.

Prognoza pogody na najbliższy weekend wskazuje, że nad całą Polską przeważnie będzie utrzymywało się zachmurzenie. Wystąpią opady śniegu, śniegu z deszczem, a także marznącego deszczu, który doprowadzi do utworzenia się gołoledzi. W niedzielę na południowym wschodzie śnieg może popadać intensywnie. 

Zobacz wideo Polska bez węgla w 2030 roku? Woźny: Obawiam się, że to niemożliwe

Pogoda na weekend - sobota. Gęsta mgła nad morzem 

Z prognoz synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w sobotę Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu znad Danii, a następnie dosięgnie nas klin wyżu azorskiego. Nadal towarzyszyć nam będzie chłodna, polarna, morska masa powietrza, a zachmurzenie umiarkowane i duże utrzyma się nad całym krajem. 

Maksymalna temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie od -3 stopni Celsjusza w Zakopanem do 1 st. C w Zielonej Górze, Warszawie, Lublinie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach i Rzeszowie. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany. Jeden stopień "na minusie" w Szczecinie, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim i Kielcach. Natomiast 0 stopni w Krakowie, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Białymstoku, Olsztynie i Gdańsku

Britain WeatherWyspy Brytyjskie. Orkan Barra sieje spustoszenie [GALERIA]

Na północnym wschodzie, wschodzie i w centrum do godzin południowych może utrzymać się mgła ograniczająca widzialność do ok. 400 metrów. Z kolei nad morzem i na Kujawach może ograniczać widzialność nawet do 200 metrów. W związku z tym IMGW planuje wydać ostrzeżenia meteorologiczne dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na weekend - niedziela. Opady marznące i intensywne opady śniegu 

W niedzielę Polska pozostanie w zasięgu klina wyżu znad Europy Zachodniej. Nadal napływać będzie powietrze polarne morskie. Zachmurzenie duże, gdzieniegdzie całkowite, ale w większości regionów z przejaśnieniami. 

Temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie maksymalnie od -2 stopni Celsjusza w Zakopanem do 2 stopni w Gdańsku i Koszalinie. Jeden stopień poniżej zera zobaczymy na termometrach w Suwałkach, Łodzi, czy Krakowie. Z kolei w Rzeszowie, Katowicach, Opolu, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Białymstoku 0 stopni. Jeden stopień powyżej zera w Szczecinie, Olsztynie, Poznaniu, Zielonej Górze, Lublinie i Wrocławiu. 

zima, zdjęcie ilustracyjnePrognoza długoterminowa. Śnieżyce i siarczyste mrozy. Kiedy atak zimy?

Na niedzielę synoptycy IMGW również przewidują zagrożenia związane z pogodą. Tym razem będą one jednak związane głównie z intensywnymi opadami śniegu, które wystąpią w woj. podkarpackim (powiaty: jasielski, krośnieński, Krosno, sanocki, leski i bieszczadzki). Alerty pierwszego stopnia mogą dotyczyć również opadów marznących w woj. zachodniopomorskim oraz lubelskim. Przypominamy kierowcom, by zachowali ostrożność na drogach! 

Więcej o: