Polacy ocenili TVP za rządów Jacka Kurskiego. Połowa "zdecydowanie negatywnie" [SONDAŻ]

Z sondażu wykonanego na zlecenie WP.pl wynika, że niemal 70 proc. Polaków nie jest zadowolona z działalności Telewizji Polskiej za rządów Jacka Kurskiego. Bardzo dużo ankietowanych zaznaczyło odpowiedź "zdecydowanie negatywnie".

Badanie przeprowadzone zostało za pośrednictwem paneli Ariadna w dniach 26-29 listopada. W ankiecie udział wzięła reprezentatywna grupa 1 054 respondentów. Sondaż wykonano na zlecenie Wirtualnej Polski.

Zobacz wideo Jacek Kurski - wizjoner, poliglota, o takie polskie walczył !

Sondaż na temat działalności TVP Jacka Kurskiego. Zdecydowana większość jest niezadowolona

Badani zostali zapytani o to, jak oceniają Telewizję Polską pod rządami Jacka Kurskiego. Aż 67 proc. respondentów zaznaczyło odpowiedź negatywną. Przy czym 17 proc. osób wybrało odpowiedź "raczej negatywnie", a 50 proc. "zdecydowanie negatywnie".

Tylko 17 proc. uznało, że TVP za Jacka Kurskiego działa "raczej pozytywnie" (11 proc. badanych) lub "zdecydowanie pozytywnie" (6 proc. respondentów). 16 proc. badanych Polaków nie wie, co myśleć o Telewizji Polskiej.

Więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Przy okazji w sondażu, zapytano też o opinię na temat słów Barbary Kurdej-Szatan dotyczących funkcjonariuszy Straży Granicznej. 46 proc. osób opowiedziało się za tym, by aktorka została ukarana za swoją wypowiedź. Przeciwnego zdania było 18 proc. badanych, a 35 proc. nie miała zdania.

W ostatni weekend Telewizja Polska zorganizowała koncert "Murem za Polskim Mundurem", który miał być wyrazem wsparcia dla funkcjonariuszy wysłanych na granicę polsko-białoruską. Wystąpienia zostały jednak mocno skrytykowane w mediach społecznościowych. Inicjatywa TVP została też dostrzeżona w zagranicznych mediach, które pisały o koncercie jako "banalizacji zła" i "Bordervision". Więcej na ten temat w artykule: "Świat usłyszał o koncercie dla służb. 'Nawet wyborcy PiS na to nie zasłużyli', 'Bordervision'".

Koncert TVP 'Murem za polskim mundurem'Świat usłyszał o koncercie dla służb. "Bordervision", "banalizacja zła"

Więcej o: