Pogoda na dziś - piątek 10 grudnia. IMGW zapowiada marznące opady. Będzie ślisko

W piątek 10 grudnia w Polsce maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 0 do 4 stopni Celsjusza. W wielu regionach mogą pojawić się opady marznące, przed którymi ostrzega IMGW. Na drogach zrobi się ślisko, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność.

W piątek pogoda zapowiada się nieco korzystniej pod względem temperatury powietrza niż w czwartek. W ciągu dnia w całym kraju powinna być równa zeru lub nieco wyższa. Pojawią się jednak opady marznące, które stworzą zagrożenie na drogach - IMGW planuje wydanie alertów pogodowych. 

Zobacz wideo Niemcy przyśpieszają odchodzenie od węgla. W jakim świetle to stawia Polskę?

Pogoda na dziś - piątek 10 grudnia. Temperatura powietrza od 0 do 4 stopni 

W piątek w ciągu dnia maksymalna temperatura powietrza w całej Polsce nie powinna spaść poniżej 0 stopni Celsjusza. Najchłodniej (dokładnie 0 st. C) ma być w Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Koszalinie, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu i Wrocławiu.

Jeden stopień więcej odnotują natomiast mieszkańcy Białegostoku, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Suwałk, i Warszawy. 2 stopnie będą w Lublinie. Najcieplej z kolei zapowiada się dzień w Rzeszowie, gdzie na termometrach zobaczymy nawet do 4 stopni Celsjusza.

Pogoda na piątek 10 grudnia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na piątek 10 grudnia. Temperatura powietrza w Polsce Fot. Gazeta.pl

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Britain Weather Wyspy Brytyjskie. Orkan Barra sieje spustoszenie [GALERIA]

Pogoda. IMGW ostrzega przed opadami marznącymi  

W ciągu dnia nad przeważającym obszarem kraju dominować będzie zachmurzenie. Na południu w pasie od woj. dolnośląskiego do małopolskiego zza chmur może wyjrzeć słońce. Nie obejdzie się jednak bez opadów. Z prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że mogą zostać wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi. Alerty miałyby obowiązywać w województwach: 

zima, zdjęcie ilustracyjne Prognoza długoterminowa. Śnieżyce i siarczyste mrozy. Kiedy atak zimy?

Połączenie opadów oraz niska temperatura powietrza (szczególnie nad ranem) mogą sprawić, że na drogach pojawi się gołoledź, będzie więc ślisko. W przypadku niedostosowania jazdy do takich warunków łatwo o niebezpieczne sytuacje dlatego pamiętajmy, aby zachować ostrożność. 

Piątek to kolejny dzień, kiedy na przeważającym obszarze Polski utrzymywać się będą niekorzystne warunki biometeorologiczne - zapowiada biometeo.imgw.pl. Niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka w ciągu dnia zacznie słabnąć do obojętnego od południowego zachodu w stronę centrum kraju. 

Więcej o: