Lubsk. Ktoś strzela nocami do samochodów. Już 14 poszkodowanych. Policja prosi o pomoc

Od początku grudnia w Lubsku (woj. lubuskie) nieznany sprawca strzela - prawdopodobnie z wiatrówki - do zaparkowanych samochodów. Na policję zgłosiło się już 14 osób skarżących się, że mają w autach roztrzaskane szyby i zniszczoną karoserię. Policjanci proszą mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawcy, który niszczy cudze mienie.

- Apelujemy do mieszkańców o pomoc w ujęciu sprawcy bądź sprawców - mówi Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, cytowana przez TVN24.

Zobacz wideo Policjanci reanimowali pasażera warszawskiego autobusu

Lubsko. Nieznany sprawca strzela do samochodów

W Lubsku, w województwie lubuskim, od początku grudnia dochodzi do nietypowych incydentów. Pierwsze zgłoszenie o strzelaniu do zaparkowanych samochodów policjanci dostali 2 grudnia. Od tej pory zgłosiło się jeszcze 13 poszkodowanych osób. - Przeważnie to wybite szyby w samochodach. Prawdopodobnie ktoś strzela do nich z wiatrówki - mówi TVN24 Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Policja informuje, że właściciele niektórych aut zgłaszali również uszkodzenia karoserii.

William Shatner w stroju Kapitana Jamesa T. Kirka do filmu 'Star Trek V', 1988 r.Kapitan Kirk wrócił w kosmos, tym razem naprawdę. William Shatner pobił rekord

Sprawca bądź sprawcy strzelają do aut w nocy.

Lubsko. Policja szuka sprawcy lub sprawców uszkodzeń samochodów

Policjanci proszą mieszkańców Lubska o pomoc w odnalezieniu sprawcy bądź sprawców uszkodzeń samochodów.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

- Wszystkie osoby, które są w stanie pomóc policji w ustaleniu sprawcy bądź sprawców proszone są o kontakt z Komendą Powiatowa Policji w Żarach pod numerem telefonu 47 79 41 200 - mówi Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. - Szczególnie apelujemy do osób, które przejeżdżały przez Lubsko z włączonymi kamerkami i mogły być świadkami tego zdarzenia o zgłoszenie się do nas - dodaje.

zdjęcie ilustracyjneWarszawa. Kradzież torby z 40 tys. dolarów i sztabkami złota

Zgodnie z art. 288 kk § 1 kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. W przypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Ściganie przestępstwa następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Więcej o: