Kartuzy. Szkoła przejdzie na naukę zdalną, nim obostrzenia wejdą w życie. 220 uczniów na kwarantannie

Uczniowie szkół podstawowych i średnich przejdą na nauczanie zdalne w okresie przed- i poświątecznym, czyli od 20 grudnia do 9 stycznia - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Tymczasem dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach Dariusz Zelewski zdecydował, że uczniowie jego placówki będą zdalnie uczestniczyć w zajęciach już od poniedziałku 13 grudnia.
Zobacz wideo Na jakim etapie IV fali zachorowań jesteśmy? Ekspert wyjaśnia

"W wyniku szerokich konsultacji, jak też analizy stopnia ryzyka epidemiologicznego, podjąłem decyzję o wprowadzeniu w okresie 13-17 grudnia 2021 r. nauczania zdalnego dla uczniów wszystkich klas I-VIII. Decyzja ta została podjęta po uzyskaniu pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kartuzach oraz Burmistrza Kartuz" - napisał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach Dariusz Zelewski w oświadczeniu dla rodziców cytowanym przez Interię.

Władimir Putin podczas wideokonferencji z Joe Bidenem Joe Biden i Władimir Putin rozmawiali on-line ponad dwie godziny [ZDJĘCIA]

Kartuzy. Ponad 200 uczniów podstawówki na kwarantannie

Dyrektor uzasadnił postanowienie tym, że 220 uczniów jego szkoły przebywa na kwarantannie, a pięcioro objętych jest izolacją. Dodatkowo na kwarantannie jest trzech nauczycieli, a w izolacji kolejnych trzech i sekretarka placówki. Pięcioro nauczycieli przebywa z kolei na zwolnieniach lekarskich.

Więcej informacji o pandemii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek Nauka zdalna. Czarnek: O dłuższej nauce zdalnej niż 7 dni, mowy nie ma

Dariusz Zelewski podkreślił, że wielu rodziców czeka na możliwość zaszczepienia dzieci. "Dla nich, jak i dla pozostałych uczniów i rodziców, najbliższy tydzień nauki stacjonarnej byłby ruletką: wystąpiłoby duże prawdopodobieństwo zarażenia, a jeszcze większe kwarantanny na okres świąt. W związku z tym zdecydowanie bezpieczniejszym, ale i efektywniejszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie już od 13 grudnia nauki zdalnej" - poinformował. Dyrektor dodał, że dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w czasie nauki zdalnej, zostanie ona zorganizowana na terenie szkoły. Uczniowie kartuskiej podstawówki na lekcje stacjonarne wrócą 9 stycznia.

Minister zdrowia w rządzie PiS Adam Niedzielski (online, z Brukseli), oraz główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka i wiceminister Waldemar Kraska zapowiadają zmiany w koronawirusowych obostrzeniach. Warszawa, Ministerstwo Zdrowia, 7 grudnia 2021 Onet: Rząd rozważa m.in. naukę zdalną dla niezaszczepionych

Więcej o: