Konfederacja organizuje zawody strzeleckie. Za patrona wybrali nastolatka, który zabił dwie osoby

Działacze Konfederacji ze Szczecina organizują zawody strzeleckie imienia Kyle'a Rittenhouse'a. Wspomniany nastolatek był sądzony za zastrzelenie dwóch osób podczas protestów Black Lives Matter.

- Sądzę, że Kyle Rittenhouse byłby zadowolony z faktu, że jest patronem wydarzenia, którego przekazem jest postulat nadania ludziom realnego prawa do obrony koniecznej przed bezprawnymi atakami - komentuje w rozmowie z portalem Onet.pl prezes regionu zachodniopomorskiego KORWiN Marcel Duda.

Zobacz wideo Tak Australia uregulowała dostęp do broni

Szczecin. Zawody strzeleckie imienia nastolatka, który zabił dwie osoby podczas protestów BLM

Ogłoszenie, które pojawiło się na Facebooku, od razu wzbudziło kontrowersje. Działacze Konfederacji postanowili bowiem zorganizować konkurs strzelecki, którego patronem obrali amerykańskiego nastolatka, który w 2020 roku zastrzelił dwie osoby podczas protestów Black Lives Matter.

- Przypadek Kyle'a Rittenhouse'a jest doskonałym przykładem tego, jak powinno wyglądać prawo do obrony koniecznej w Polsce. Człowiek, który jest bezprawnie atakowany, powinien mieć możliwość do obrony wszelkimi środkami, jakie są do tego konieczne - mówi Onetowi prezes regionu zachodniopomorskiego KORWiN Marcel Duda.

Więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Posłowie obradują nad całkowitym zakazem aborcji. W całym kraju protesty Posłowie obradują nad całkowitym zakazem aborcji. W całym kraju protesty [ZDJĘCIA]

- Nie ukrywam też, że to wydarzenie wynika trochę z chęci "wbicia szpili" tym ludziom, którzy twierdzą, że Kyle Rittenhouse jest mordercą, że to, co zrobił było bezprawne - dodaje i przyznaje, że zawody mają rozpocząć dyskusję nad dostępem do broni w Polsce.

Marcel Duda nie odpowiedział jednak na pytania dziennikarki Onetu Alicji Wirwickiej, która zauważyła, że na plakacie widnieje flaga amerykańskiej Konfederacji. Południowe stany USA w XIX wieku opowiedziały się za utrzymaniem niewolnictwa, a ich flaga obecnie kojarzona jest z rasizmem.

Poszukiwania rodziców sprawy strzelaniny USA. Poszukiwani rodzice sprawcy strzelaniny w szkole zostali aresztowani

USA. Kyle Rittenhouse śmiertelnie postrzelił dwie osoby podczas protestu BLM. Został uniewinniony

17-letni Kyle Rittenhouse przyjechał na protest z sąsiedniego stanu, mając przy sobie karabin AR-15. Tłumaczył, że chciał "bronić miejscowych biznesów przed uczestnikami zamieszek" organizowanych w ramach Black Lives Matter.

Kyle Rittenhouse Zastrzelił dwie osoby - uniewinniony. "Bohater" kontra "rasistowskie sądy"

Na nagraniu przedstawionym w sądzie widać, jak 17-latek wymierzył karabin w grupę protestujących, a ci zaczęli go gonić. Gdy jeden z mężczyzn był blisko, Rittenhouse oddał trzy strzały, zabijając go. Podczas późniejszych starć, zabił kolejnego mężczyznę i ranił następnego.

W listopadzie 2021 roku sąd uniewinnił Rittenhouse'a. Uznał, że działał on w obronie własnej.

Więcej o: