Koronawirus. Zagraniczne portale o polskich przepisach covidowych. "Weszliśmy do innego świata"

Czy przepisy epidemiczne zachęcą turystów z Europy do odwiedzenia polskich Tatr w sezonie narciarskim? Zagraniczne portale zwracają uwagę, że na granicy naszego kraju "nikt w ogóle nie zadaje sobie trudu sprawdzania" paszportów covidowych.
Zobacz wideo Czy nowe obostrzenia pomogą w walce z pandemią? Pytamy eksperta

Jak pisze Onet, podczas nadchodzącego sezonu narciarskiego polskie góry mają szansę stać się celem zagranicznych turystów. Wszystko dlatego, że obowiązujące w naszym kraju obostrzenia pozostają jednymi z najłagodniejszych w Europie

Koronawirus. Zagraniczne portale komentują polskie przepisy epidemiczne

Jak czytamy na portalu, Polska jest jednym z niewielu europejskich krajów, w których także niezaszczepieni będą mogli korzystać z infrastruktury narciarskiej mimo panującej pandemii. Reportaż na temat polskiej sytuacji epidemicznej opublikował największy słowacki dziennik "SME". 

"Przekraczamy naszą granicę z Polską. (...) Odkładamy przygotowane przepustki covidowe. (...) Nie potrzebowaliśmy ich, nie spotykaliśmy żadnych patroli policyjnych, blokad. Po chwili zdajemy sobie sprawę, że weszliśmy do innego świata" - przytacza relację Słowaków czeski portal forexbanka.cz. Jak bowiem podkreśla Onet, mimo że obcokrajowcy wjeżdżający do Polski muszą posiadać zaświadczenie o szczepieniu, negatywny wynik testu na koronawirusa lub zaświadczenie o przebyciu choroby (pod groźbą skierowania na 10-dniową kwarantannę) - to stałe kontrole na granicach lądowych zniknęły i w praktyce wiele osób może do kraju po prostu wjechać.

Czwarta fala na świecieŚwiat tonie w IV fali pandemii. Skok liczby zakażeń w innych krajach [ZDJĘCIA]

Portal Politico.eu pisze natomiast tak: "Rosnąca czwarta fala infekcji, pogłębiona przez panikę związaną z pojawieniem się wariantu koronawirusa omikron, skłania kraje w całym bloku do wprowadzenia nowych środków nadzwyczajnych. Austriackie bary i restauracje są zamknięte. W Belgii musisz okazać przepustkę covidową, aby dostać stolik w restauracji. W Polsce nikt w ogóle nie zadaje sobie trudu sprawdzania".

Więcej na temat aktualnej sytuacji epidemicznej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Słowacja, zdjęcie ilustracyjneSłowacja. Lockdown dla niezaszczepionych. Zamieszanie z testami pracowników

Koronawirus w Polsce. Nowe restrykcje od 15 grudnia 

Od 15 grudnia w Polsce będą obowiązywały nowe restrykcje. Obniżony do 30 proc. zostaje limit obłożenia między innymi w hotelach i restauracjach - osoby zaszczepione nie będą do niego jednak wliczane. Dodatkowo podróżujący do naszego kraju spoza strefy Schengen będą zobowiązani do poddania się testom na obecność wirusa - dotyczy to także osób zaszczepionych.

Więcej o: