Łowicz. Miał 3,9 promila. Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Grozi mu więzienie

W okolicy Łowicza (woj. łódzkie) 25-letni kierowca uderzył w drzewo. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie blisko cztery promile alkoholu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek 7 grudnia po godzinie 12 w miejscowości Zawady (woj. łódzkie, pow. łowicki). "Policjanci na miejscu ustalili, że 25-latek z powiatu łowickiego jadąc w kierunku miejscowości Zawady stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Zobacz wideo Wyprzedzanie na trzeciego i rowem, poślizgi i ucieczka do lasu. Niebezpieczny rajd czeskiego kierowcy

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że w organizmie miał aż 3,9 promila alkoholu. 25-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdów. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Parlament Chile zdecydował. Małżeństwa jednopłciowe będą mogły adoptować dzieci. 'Miłość jest miłością' Chile. Małżeństwa jednopłciowe będą mogły adoptować dzieci

Policjanci apelują o rozsądek na drodze

Policja przypomina, by wsiadając za kierownicę auta, nie zapominać o rozsądku i bezpieczeństwie. "Apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym. W przeciwnym razie taka nieodpowiedzialność może być przyczyną tragedii na drodze" - podkreślili łowiccy policjanci. "Dodatkowo przy obecnie panujących warunkach na drodze i śliskiej nawierzchni, ryzyko zdarzenia drogowego znacznie wzrasta. Kierowco bądź rozsądny! Na drodze nie jesteś sam!" - zwrócili uwagę.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

36-letni Polak wyprodukował tonę amfetaminy w Szwecji. Zatrzymali go łowcy cieni z CBŚP CBŚP zatrzymało 36-letniego Jakuba W. Miał wyprodukować tonę amfetaminy

Ponad 46 tys. pijanych kierowców w pierwszym półroczu 2021 r.

Tylko w pierwszej połowie tego roku Policja odnotowała 46 163 kierujących pod wpływem alkoholu.  "Pijani kierowcy spowodowali w pierwszym półroczu 2021 roku aż 684 wypadki, w których zginęło 68 osób, a 841 zostało rannych" - podało Polskie Radio Kierowców. W całym ubiegłym roku pijani kierowcy spowodowali łącznie 1656 wypadków, w których życie straciło 216 osób, a rannych zostało 1847. Ogółem policjanci zatrzymali 98 941 kierowców jadących po spożyciu alkoholu - wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji.

Więcej o: