Pogoda na dziś - czwartek 9 grudnia. IMGW ostrzega przed opadami marznącymi i oblodzeniem

W czwartek 9 grudnia maksymalna temperatura powietrza nie będzie wyższa niż 1 stopień Celsjusza. Nad całym krajem zdecydowanie zwiększy się zachmurzenie, pojawią się też opady - w niektórych regonach marznące. IMGW ostrzega. Kierowcy powinni uważać na drogach.

Choć w środę nad dużą częścią kraju można było liczyć na rozpogodzenia, w czwartek czeka nas powrót dużego zachmurzenia w Polsce. Temperatura minimalna wyniesie od -13 do -3 stopni Celsjusza, natomiast maksymalna nie przekroczy 1 stopnia.

Zobacz wideo Niemcy przyśpieszają odchodzenie od węgla. W jakim świetle to stawia Polskę?

Pogoda na dziś - czwartek 9 grudnia. Od -3 do maksymalnie 1 stopnia Celsjusza

Przewidywana temperatura powietrza wyniesie maksymalnie 1 stopnień Celsjusza w Krakowie. Z kolei w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie i Zielonej Górze będzie równa 0 stopni. Jeden stopień poniżej zera odnotują mieszkańcy Białegostoku, Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Kielc, Opola, Poznania, Szczecina, Torunia i Wrocławia. -2 stopnie natomiast w Gdańsku, Koszalinie i Olsztynie. Najzimniej w Suwałkach - tam na termometrach maksymalnie -3 stopnie.

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prognoza pogody na czwartek 9 grudnia. Temperatura powietrzaPrognoza pogody na czwartek 9 grudnia. Temperatura powietrza Fot.: Gazeta.pl

Britain WeatherWyspy Brytyjskie. Orkan Barra sieje spustoszenie [GALERIA]

Pogoda na dziś - czwartek 9 grudnia. Opady marznące, śniegi gołoledź 

Jak wynika z zapowiedzi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek w wielu regionach spadnie śnieg, pojawią się też opady śniegu z deszczem, deszczu oraz deszczu marznącego, który będzie powodował gołoledź. Instytut może wydać alerty pogodowe przed opadami marznącymi w województwach: 

  • mazowieckim, 
  • lubelskim
  • podkarpackim (w północnych i wschodnich powiatach),
  • świętokrzyskim, 
  • małopolskim (w północnych i zachodnich powiatach), 
  • śląskim. 

Zdjęcie ilustracyjnePierwszy dzień zimy 2021. Kiedy zima kalendarzowa i astronomiczna?

Słabe opady marznącego opadu lub mżawki będą prowadziły do powstawania gołoledzi. W związku z tym zaleca się kierowcom zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dodatkowe zagrożenie stanowić mogą oblodzenia, które przewiduje się w woj.: opolskim oraz dolnośląskim. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne w całym kraju, z wyjątkiem woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego, gdzie w ciągu dnia zmienią się w obojętne, a później ponownie będą niekorzystne. 

Więcej o: