CBŚP zatrzymało 36-letniego Jakuba W. "Podejrzenie wyprodukowania tony amfetaminy w Szwecji" [WIDEO]

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, z grupy tzw. łowców cieni, zatrzymali dwóch mężczyzn ściganych na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego przez szwedzkie i hiszpańskie organy ścigania. Zatrzymani czekają na zakończenie procedur ekstradycyjnych.

"Według informacji przekazanej przez stronę szwedzką, Jakub W. był poszukiwany w związku z podejrzeniem wyprodukowania około tony amfetaminy na terenie Szwecji. Działania były prowadzone na zlecenie Zespołu Operacji Kryzysowych Komendy Głównej Policji Szwecji z siedzibą w Sztokholmie" - czytamy w środowym komunikacie CBŚP. Mężczyzna był ścigany od początku tego roku na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Szwecję, w celu aresztowania i ekstradycji.

Zobacz wideo 36-latek miał wyprodukować tonę amfetaminy w Szwecji. Zatrzymali go łowcy cieni z CBŚP

36-latek posługiwał się fałszywymi danym. Tak chciał zatrzeć ślady

Śledczy ustalili, że 36-letni Jakub W. ze Szwecji trafił do naszego kraju. Podczas pobytu na terenie Polski zmieniał miejsca zamieszkania, nie używając przy tym swoich danych osobowych. W ten sposób próbował zatrzeć za sobą ślady. "Nic mu to nie pomogło i w efekcie podjętych czynności łowcy cieni zatrzymali 36-latka. Mężczyzna wpadł w restauracji w Wólce Rozwadowskiej w województwie lubelskim" - powiadomili policjanci.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Władimir Putin podczas wideokonferencji z Joe BidenemJoe Biden i Władimir Putin rozmawiali on-line ponad dwie godziny [ZDJĘCIA]

Łowcy cieni zatrzymali też 31-latka poszukiwanego w Hiszpanii

Drugim zatrzymanym jest 31-letni Arkadiusz K. poszukiwany na podstawie ENA wydanego przez hiszpańskie służby. Jest podejrzany o popełnienie przestępstwa "przeciwko osobie". Mimo że do przestępstwa doszło na terenie Hiszpanii, w akcję poszukiwawczą włączyli się także łowcy cieni z Polski. Przy współpracy z Biurem Attache Spraw Wewnętrznych Ambasady Hiszpanii w Polsce namierzyli mężczyznę. Arkadiusz K. został zatrzymany na jednej z warszawskich ulic.

"W stosunku do zatrzymanych obu mężczyzn zostanie wdrożona procedura ekstradycyjna, zgodnie z którą zostaną oni przekonwojowani odpowiednio do Szwecji lub Hiszpanii" - podało CBŚP.

Straż Graniczna w pobliżu strefy objętej stanem wyjątkowym. Siemianówka, 25 listopada 2021"My ratujemy każde życie" - mówił premier. Teraz 4-letnia Eileen zaginęła

Więcej o: