Szlachetna Paczka. Zostały ostatnie dni, by pomóc potrzebującym. 900 rodzin nadal szuka darczyńców

Tylko do 10 grudnia można wybrać potrzebujące rodziny w ramach akcji Szlachetna Paczka. Na pomoc wciąż czeka kilkaset osób. "Bardzo potrzebujemy Waszego zaangażowania, bo Rodzin jest dużo więcej niż rok temu!" - podają organizatorzy projektu.
Zobacz wideo "Żyję dzięki WOŚP... No i lekarzom, którzy dostarczoną przez WOŚP aparaturę obsługiwali"

Zostały niecałe trzy dni, by wesprzeć potrzebujące rodziny w akcji Szlachetna Paczka. Na pomoc wciąż czeka kilkaset osób.

Miasto z piernika w Kolejkowie we Wrocławiu Wrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

Szlachetna Paczka 2021. Stowarzyszenie Wiosna pomaga od 2001 roku

Projekt Szlachetna Paczka organizowany jest przez Stowarzyszenie Wiosna od 20 lat. W 2000 roku grupa studentów należących do Wspólnoty Indywidualności Otwartych zrealizowała projekt "Twarzą w twarz", dostarczając paczki z pomocą materialną 30 rodzinom z krakowskiego osiedla. W 2001 roku powstało Stowarzyszenie Wiosna, a projekt został przemianowany na "Świąteczną Paczkę".

W 2003 roku udało się pomóc 214 rodzinom z Krakowa. Już dwa lata później akcja objęła całe województwo małopolskie, a w 2006 roku w projekt zaangażowało się ponad osiem tysięcy darczyńców z całej Polski. 

W 2008 roku akcja po raz kolejny zmieniła nazwę - tym razem na "Szlachetną Paczkę" i pod tą nazwą znana jest do dziś. Rodziny do projektu wybierają lokalni wolontariusze. Na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl znajduje się ich baza wraz z opisem sytuacji i listą potrzeb. Ich realizacja ma pomóc rodzinom w dokonaniu trwałej zmiany w życiu.

Więcej aktualnych wiadomości przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Szlachetna Paczka w Bydgoszczy 2020 Szlachetna Paczka 2021. Jak się przygotować do zostania darczyńcą? [PORADNIK]

Szlachetna Paczka 2021. Wciąż kilkaset rodzin czeka na pomoc

W tym roku do akcji wybranych zostało 16 958 rodzin. Ich lista dostępna jest na tej stronie. Każdy darczyńca, który chce pomóc, może za jej pośrednictwem zapoznać się z opisami osób biorących udział w akcji i upewnić, że będzie w stanie spełnić wszystkie ich trzy podstawowe potrzeby. Paczki dostarczane są do magazynu przez darczyńców w Weekend Cudów (w tym roku 11-12 grudnia), a stamtąd wolontariusze dostarczają prezenty rodzinom.

Na chwilę obecną wciąż prawie 900 rodzin czeka na pomoc. Wesprzeć można je tylko do 10 grudnia. "Bardzo potrzebujemy Waszego zaangażowania, bo Rodzin jest dużo więcej niż rok temu!" - apelują organizatorzy. Poza przygotowaniem paczki pomóc można także poprzez wpłaty oraz wspierając poszczególne dzieci w ramach Akademii Przyszłości.

Więcej o: