Nowe obostrzenia w grudniu 2021. Mniej osób m.in. w kinach, teatrach i restauracjach

Minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceszef resortu Waldemar Kraska podczas konferencji ogłosili nowe obostrzenia, które będą obowiązywać Polaków jeszcze w grudniu 2021 roku. Na jakie kroki wobec instytucji kultury zdecydował się rząd?

Czy w grudniu pójdziemy jeszcze do kina bądź teatru? Jak zmienią się obostrzenia w instytucjach kultury w grudniu? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Dr Szułdrzyński tłumaczy, kto choruje w IV fali COVID-19 i czy czeka nas V fala koronawirusa

Nowe obostrzenia w grudniu 2021. Zaostrzone restrykcje w instytucjach kultury

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski stwierdził, że liczba zakażeń jest stabilna, ale sytuacja epidemiczna w poszczególnych częściach kraju jest różna. Podkreślił też, że sprawę komplikuje nowy wariant koronawirusa, czyli omikron. W związku z tym, rząd ogłosił listę nowych obostrzeń. Niektóre z nich dotyczą restrykcji w instytucjach kultury.

Przeczytaj więcej o nowych obostrzeniach na stronie głównej Gazeta.pl.

Protesty w AustriiFala protestów w Europie. W Holandii zamieszki na ulicach kilku miast [ZDJĘCIA]

Od 15 grudnia obowiązywać będzie obniżenie limitu osób w restauracjach, hotelach, barach, kinach, teatrach, obiektach sportowych - do 30 proc. (zaszczepieni nie wliczają się do limitu pod warunkiem, że przedsiębiorca weryfikuje certyfikaty covidowe). W kinach obowiązywać będzie również zakaz konsumpcji. 

Od tego dnia obowiązywać będzie również zamknięcie dyskotek i innych miejsc do tańczenia. 31 grudnia i 1 stycznia, czyli w Sylwestra i Nowy Rok, w lokalach zamkniętych będzie obowiązywać ograniczenie do 100 osób.

Wraca nauka zdalna. Uczniowie znów będą uczyć się z domu

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił również powrót nauki zdalnej. - Zdecydowaliśmy się, że te kilka dni, które poprzedzają ferie świąteczne, od 20 do 23 grudnia, ale także okres post-feryjny, kiedy mamy święto Trzech Króli, będzie z nauką zdalną - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szkoła w czasie pandemiiNowe obostrzenia. W szkołach wraca nauka zdalna. Kiedy uczniowie wrócą do szkoły?

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wrócą do nauki stacjonarnej 10 stycznia. - Intencją jest wydłużenie okresu, gdy nie dochodzi do interakcji między dziećmi - wyjaśnił minister zdrowia. W czasie, gdy szkoły przejdą na nauczanie zdalne, przedszkola i żłobki wciąż będą otwarte.

Więcej o: