Pogoda na dziś - środa 8 grudnia. Rozpogodzi się niemal w całej Polsce

Synoptycy Instytutu i Meteorologii Gospodarki Wodnej prognozują, że w środku tygodnia przejaśni się i rozpogodzi. Jednak do Polski wciąż będzie napływać zimne powietrze, co sprawi, że niska temperatura wystąpi szczególnie na północy kraju oraz w rejonach podgórskich.
Zobacz wideo Czy duże opady śniegu pozwolą odbudować nasze zasoby wodne?

Pogoda w środę 8 grudnia. Temperatura w całej Polsce będzie na minusie

Jak podają synoptycy, w środę 8 grudnia w całym kraju termometry będą wskazywać ujemną temperaturę. Najchłodniej będzie na północy kraju. Mieszkańcy województwa pomorskiego na termometrach zobaczą aż - 7 stopni, - 6 stopni odnotujemy z kolei w województwie podlaskim.

Miasto z piernika w Kolejkowie we WrocławiuWrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

 -5 stopni mogą spodziewać się mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego oraz łódzkiego. Termometry w województwach mazowieckim, kujawsko-pomorskim i lubelskim wskażą -4 stopni, a -3 stopni mogą spodziewać się mieszkańcy województwa podkarpackiego oraz zachodnio-pomorskiego. Najcieplej tego dnia będzie w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Poznaniu i Kielcach. Tam termometry wskażą -2 stopnie.

Prognoza pogodyPrognoza pogody Fot. Gazeta.pl

Pogoda. Będzie więcej słońca, ale i "zjawisk lodowych"

Jak zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę 8 grudnia rozpogodzi się. W Polsce wystąpią większe przejaśnienia, a opadów śniegu mogą spodziewać się wyłącznie mieszkańcy południa kraju.

Zdjęcie ilustracyjnePierwszy dzień zimy 2021. Kiedy zima kalendarzowa i astronomiczna?

Noc będzie chłodna. Termometry na Suwalszczyźnie wskażą od -13 stopni do -4 stopni nad morzem i na południowym wschodzie. Jak podaje IMGW, niskie temperatury będą utrzymywać się całą dobę, więc na wschodzie kraju oraz na pogórzu spowodują rozwój zjawisk lodowych na rzekach i jeziorach.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Pierwsze zjawiska lodowe pojawią się na rzekach górskich oraz w zlewni Narwi w postaci lodu brzegowego a pod koniec tygodnia również i krążków śryżowych" - czytamy na stronie IMGW. Wiatr będzie wiał głównie z kierunków wschodnich.

Więcej o: