Kielce. 16-latka okradała metodą "na policjanta". Ofiary straciły około 100 tys. złotych

Kielce. Nastolatka z województwa mazowieckiego, podając się za policjantkę, wyłudzała pieniądze w Kielcach. Dziewczyna została zatrzymana w Sandomierzu. Policjanci szacują, że nieletnia na procederze "zarobiła" nie mniej niż 100 000 złotych.
Zobacz wideo Urszula Pasławska była gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl (06.12)

W Kielcach w ubiegłym tygodniu doszło do kilku oszustw metodą "na policjanta". Jedną z ofiar jest 79-letnia kobieta, która przelała przyszywanemu funkcjonariuszowi pieniądze na konto. Zatrzymaną w tej sprawie jest 16-latka z województwa mazowieckiego.

- Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzili sprawę 79-letniej kielczanki, która przekazała pieniądze rzekomej policjantce. Ustalenia śledczych wskazywały, że związek z tym zdarzeniem może mieć 16- latka - poinformował podkomisarz Karol Macek w echo dnia, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Kielcach.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu gazeta.pl.

16-latka "zarobiła" nawet 100 tys. złotych. Funkcjonariusze szukają pokrzywdzonych

- Kieleckich policjantów wsparli w działaniach także kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz sandomierskiej jednostki. Nieletnia została zatrzymana w ostatni piątek, właśnie na terenie Sandomierza - powiedział Karol Macek. Prawdopodobnie zgłoszone oszustwo 79-latki nie jest jedynym, jakiego dopuściła się mieszkanka województwa mazowieckiego. Według funkcjonariuszy nastolatka mogła mieć związek również z innymi kradzieżami m.in. w Płocku.

- Śledczy teraz docierają do ewentualnych pokrzywdzonych i weryfikują te informacje. Policjanci szacują, że nieletnia mogła spowodować straty nie mniejsze niż 100 tysięcy złotych. Z uwagi na wiek sprawczyni stanie ona wkrótce przed sądem dla nieletnich - dodał policjant.

Więcej o: