Karkonosze. Chciał zdobyć Śnieżkę w szortach. Później ukradł kurtkę ratownikowi GOPR

"Prosimy o zwrot kurtki, jest to element wyposażenia ratowniczego, oznaczony emblematami GOPR, niezbędny do pracy w ciężkich zimowych warunkach" - apelują do turysty, który próbował wejść na Śnieżkę w samych szortach, ratownicy GOPR.

Zazwyczaj ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dzielą się w mediach społecznościowych swoimi sukcesami, jednak nie tym razem. Okazuje się, że jeden z turystów ukradł kurtkę ratownikowi.

Zobacz wideo Stopnie zagrożenia lawinowego

 Ratownicy GOPR o pożyczeniu kurtki: Ludzki odruch

"Ostatni weekend przysporzył nam sporo pracy. Przeprowadziliśmy kilka akcji ratunkowych w trudnych, zimowych, wietrznych warunkach. W trakcie sobotnich działań podczas ewakuacji wychłodzonej osoby, turysty, który zdecydował się zdobyć szczyt Śnieżki w samych szortach, jeden z ratowników pożyczył wychłodzonemu mężczyźnie swoją kurtkę" - czytamy w komunikacie opublikowanym w poniedziałek na Facebooku GOPR Karkonosze. Jak mówią ratownicy, to był "ludzki odruch, chęć pomocy drugiej osobie", jednak turysta nie docenił poświecenia goprowca. 

Kradzież kurtki GOPR zgłosił na policję

Gdy ratownicy zwieźli na dół poszkodowanego, który próbował w samych szortach zdobyć Śnieżkę, ale nie dał rady, mężczyzna poprosił ratownika, by tan pożyczył mu kurtkę jeszcze na 'momencik'. Zapewniał, że tylko zejdzie w niej do auta, nałoży swoje ubrania i za chwilkę ją przywiezie. "To była sobota, do dziś nie wrócił" - przekazali  ratownicy GOPR. Nadal proszą o zwrot specjalistycznej odzieży.

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

"Drogi Turysto, wiemy, że możesz być jeszcze w szoku. Wciąż wierzymy, że to przypadek i wynika hmm... z roztargnienia" - podkreślili ratownicy. I dodali: "Prosimy o zwrot kurtki, to element wyposażenia ratowniczego, oznaczony emblematami GOPR, niezbędny do pracy w ciężkich zimowych warunkach". Sprawę zgłosili policji

Więcej o: