Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Czy spadnie śnieg? Pierwsze prognozy mówią o ociepleniu

Jaka pogoda czeka nas na święta Bożego Narodzenia? Z pierwszych prognoz wynika, że przed świętami będzie mroźnie i spadnie sporo śniegu. Bliżej Wigilii jednak może do Polski przyjść ocieplenie.

Z pierwszej prognozy pogody na Boże Narodzenie wynika, że pogoda tuż przed świętami może zmienić się z zimowej, na bardziej jesienną. Przed 24 grudnia nad Polskę ma nadciągnąć ocieplenie oraz deszczowy front. Jak dokładnie wyglądają przewidywania synoptyków?

Zobacz wideo Najdroższe święta od lat. Jakiego wzrostu cen możemy się spodziewać w grudniu?

Prognoza pogody na Boże Narodzenie 2021 - pierwsze dane o opadach i temperaturze 

Synoptycy portalu Interia.pl zapowiadają, że w czasie świąt w większości kraju prognozowane będą dodatnie temperatury. Oznacza to, że śnieg, który będzie padał w pierwszej połowie grudnia, nie utrzyma się zbyt długo. Największe szanse na białe święta mają mieszkańcy województw podlaskiego i lubelskiego, gdzie 24 grudnia spodziewane są niewielkie opady śniegu oraz temperatura do 0 stopni. 25 i 26 grudnia natomiast będzie tam już kilka stopni powyżej zera.

W województwach warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim w ciągu dnia temperatura będzie przekraczała 4 stopnie w Wigilię. Jeszcze cieplej będzie w kolejnych dniach świąt. 

W centrum kraju przewidywane są opady deszczu ze śniegiem i duże zachmurzenie. Temperatura ma wynieść do 3 stopni w święta. Na południu natomiast są już większe szanse na opady śniegu. W regionach podgórskich spodziewany jest także niewielki mróz, który utrzyma się także na Boże Narodzenie.

Więcej informacji o pogodzie na stronie głównej Gazeta.pl. 

Zima w BieszczadachPogoda. W nocy ścisnął mróz, w Bieszczadach "śnieg po kolana"

Przed świętami należy spodziewać się mrozu, śniegu, a nawet burz śnieżnych

Jak czytamy na portalu fanipogody.pl, wcześniej - zwłaszcza w dniach od 7 do 15 grudnia - synoptycy spodziewają się ujemnej temperatury. Na północnym wschodzie Polski temperatura może spaść o 12 stopni poniżej miesięcznej normy. W województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim należy spodziewać się nawet dwucyfrowego mrozu. Tylko na południowym zachodzie jest szansa na niewielkie ocieplenie.

Na początku drugiej dekady grudnia utworzy się jeszcze większa pokrywa śnieżna, a na północy mogą pojawić się także burze śnieżne. W okolicach 20 grudnia nad Polską ma pojawić się cieplejszy front atmosferyczny, który przyniesie duże wahania temperatury i większe opady nie śniegu, a deszczu. "Z biegiem czasu w drugiej dekadzie temperatura powinna zacząć rosnąć i coraz częściej będzie dodatnia przez całą dobę" - czytamy na fanipogody.pl.

Góral (zdjęcie ilustracyjne)Górale szturmują punkty szczepień. Nie tylko w obawie przed chroobą

Więcej o: