Mejza kiedyś cieszył się z obecności w mediach: Zagościć na głównej WP to dopiero uczucie!

"Zagościć na głównej stronie Wirtualna Polska to dopiero uczucie!" - cieszył się w mediach społecznościowych z publikacji na portalu wp.pl Łukasz Mejza. Udzielił wówczas wywiadu na temat sukcesu Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich w 2015 r. Kilka lat później na WP znów pojawił się artykuł dotyczący Mejzy, tym razem polityk nie miał powodów do dumy.

Wirtualna Polska poinformowała kilka dni temu o spółce posła Łukasza Mejzy, wiceministra sportu. Zanim Mejza został posłem, był prezesem i właścicielem spółki, która działała pod hasłem "Leczymy nieuleczalne" i oferowała osobom cierpiącym na m.in. choroby nowotworowe czy neurologiczne, terapię komórkami macierzystymi w zagranicznych klinikach. Okazuje się jednak, że na skuteczność proponowanego przez firmę Mejzy leczenie nie ma dowodów. Spółka wiceministra sportu oczekiwała za pomoc chorym 80 tys. dolarów. 

Zobacz wideo Nowacka o Mejzie: Politycy PiS widzą, że on dostaje wszystko, a oni ciężko pracują i nie dostają nic

Wywiad Łukasz Mejzy dla WP z 2015 roku

Wiceminister sportu Łukasz Mejza pojawił się na stronie internetowej Wirtualnej Polski dużo wcześniej, gdy po pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2015 roku Paweł Kukiz zdobył 21 proc. głosów i zajął trzecie miejsce, tuż za Bronisławem Komorowskim i Andrzejem Dudą. Polacy chętnie oddawali głos na antysystemowego wówczas kandydata. Muzyk promował wtedy jednomandatowe okręgi wyborcze. 

Zima w Bieszczadach Pogoda. W nocy ścisnął mróz, w Bieszczadach "śnieg po kolana"

Łukasz Mejza: Zagościć na głównej stronie Wirtualna Polska to dopiero uczucie!

To właśnie wtedy Łukasz Mejza, wówczas najmłodszy radny sejmiku wojewódzkiego w Polsce, tłumaczył w rozmowie z WP fenomen Pawła Kukiza i podkreślił, że JOW-y "to remedium na większość problemów polskiej polityki". Wspominał również, że ustrój polityczny ma pewne patologie, a jedną z nich jest podejmowanie przez rząd decyzji uwarunkowanych interesami partyjnymi. 

Łukasz Mejza Kontrowersje wokół Mejzy. Miażdżąca większość Polaków chce jego dymisji

Zadowolony z wywiadu Mejza opublikował w swoich mediach społecznościowych screen z tytułem artykułu. "Zagościć na głównej stronie Wirtualna Polska (wp.pl) to dopiero uczucie!" - napisał zadowolony polityk.  

Przeczytaj więcej podobnych informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: