Pogoda. Prognoza zagrożeń IMGW. Możliwe oblodzenie i intensywne opady śniegu

Oblodzenie i intensywne opady śniegu to tylko niektóre ze zjawisk atmosferycznych, które czekają nas w najbliższych dniach. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie meteorologiczne dla mieszkańców zachodnipomorskiego. Prawdopodobnie w poniedziałek ogłoszą kolejne.

Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń, której celem jest wczesne informowanie o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych. W niedzielę 5 grudnia mieszkańcy czternastu powiatów województwa zachodniopomorskiego mogą spodziewać się oblodzenia. - W całym kraju w niedzielę od rana zachmurzenie będzie duże z opadami śniegu. Zimno, od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku - powiedział PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sposób na powodzie? Miasta, które wchłaniają wodę

Prognoza pogody na niedzielę. Spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg

Niedziela 5 grudnia minie pod znakiem opadów. Na południu Polski możemy spodziewać się deszczu ze śniegiem, a na południowym zachodzie - deszczu. "Przyrost pokrywy śnieżnej miejscami na północy i południowym wschodzie o około 5 cm. [...] Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu i w obszarach podgórskich Bieszczad umiarkowany, w porywach na krańcach południowo-wschodnich do 60 km/h, z kierunków zmieniających się" - czytamy w komunikacie IMGW.

Tadeusz Rydzyk i znaczek upamiętniający 30-lecie powstania radia Maryja30. urodziny Radia Maryja. Poczta Polska wyemitowała znaczek i kopertę

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielę i poniedziałek - oblodzenie i intensywne opady śniegu

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie przed oblodzeniem dla mieszkańców czternastu powiatów województwa zachodniopomorskiego: polickiego, goleniowskiego, łobeskiego, świdwińskiego, białogardzkiego, szczecineckiego, drawskiego, wałeckiego, choszczeńskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego, stargardzkiego i gryfińskiego.

W poniedziałek zagrożenie stanowić będą intensywne opady śniegu, a ostrzeżenie prawdopodobnie będzie obejmowało województwo podkarpackie. "Miejscami opady śniegu, na wschodzie okresami o natężeniu umiarkowanym. Na wschodzie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, w Bieszczadach o 10 cm. Temperatura maksymalna od -4°C na północnym wschodzie do 1°C na zachodzie i 2°C lokalnie na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych" - czytamy w komunikacie IMGW.

Na wtorek i środę 7-8 grudnia nie prognozuje się alertów pogodowych, ale sytuacja ta może ulec zmianie. 

Więcej o: