30. urodziny Radia Maryja. Poczta Polska wyemitowała jubileuszowy znaczek [ZDJĘCIA]

Radio Maryja rozpoczęło swoją działalność w 1991 roku. Z okazji 30. urodzin stacji w sobotę 4 grudnia do Torunia zjechali się słuchacze rozgłośni z całej Polski, w tym politycy partii rządzącej. Poczta Polska, aby upamiętnić okrągłą rocznicę radia Tadeusza Rydzyka, wyemitowała okolicznościowy znaczek oraz kopertę.
Zobacz wideo Życzenia Joanny Kluzik-Rostkowskiej dla Radia Maryja: Żeby przestało uprawiać politykę

Poczta Polska, która jest spółką Skarbu Państwa, wyemitowała okolicznościowy znaczek oraz kopertę z okazji 30. urodzin Radia Maryja, które przypadają 8 grudnia 2021 roku. Upamiętniające okrągły jubileusz przedmioty powstały we ścisłej współpracy z rozgłośnią. 

Poczta Polska upamiętnia powstanie Radia Maryja. Rozgłośnia "buduje wspólnotę opartą na chrześcijańskich wartościach"

- Radio Maryja od wielu lat towarzyszy Polakom w ich codziennym życiu. To rozgłośnia, której misja nie kończy się na ewangelizacji czy transmisji liturgii świętej. Radio Maryja buduje wspólnotę opartą na chrześcijańskich wartościach, poszanowaniu tradycji i przywiązaniu do polskości, czyli wszystkich tych normach, które są bliskie misji Poczty Polskiej - powiedział Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej, którego słowa cytuje biuro prasowe instytucji

Na znaczku pocztowym wprowadzonym do obiegu 4 grudnia 2021 roku "przedstawiono montaż dwóch fotografii o tematyce religijnej. Na pierwszym zdjęciu, autorstwa Arturo Mari, ukazany jest św. Jan Paweł II. Na drugiej fotografii widnieje figurka Matki Boskiej Fatimskiej, znajdująca się w kaplicy w siedzibie Radia Maryja w Toruniu. Kręgi okalające wytwór sztuki sakralnej nawiązują do fal radiowych" - czytamy na stronie Poczty Polskiej. Jak informują przedstawiciele urzędu, znaczek wydano w nakładzie 168 tys. sztuk. Jego uzupełnieniem jest koperta, na której znajduje się wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej oraz cytat: "Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że nazywa się Radio Maryja, którego autorem jest Jan Paweł II. 

Urodziny Radia Maryja. Poczta Polska wydała okolicznościowy znaczek także w 2016 roku

To nie pierwszy raz, kiedy Poczta Polska upamiętnia rocznicę powstania Radia Maryja. W grudniu 2016 r. Poczta zaprezentowała walor z okazji 25 rocznicy istnienia toruńskiej stacji radiowej. Na znaczku widniał wizerunek Maryi i napis "25-lecie Radia Maryja". Oprócz tego przygotowano wówczas koperty ze słowami: "Cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie, do cywilizacji miłości". Ich autorem również jest Jan Paweł II. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Więcej o: