Uroczystości w Toruniu rozpoczęły się o godz. 9. Organizatorzy apelowali o przestrzeganie zasad sanitarnych - założenie maseczek oraz dezynfekcję rąk, a wejście do obiektu było możliwe po odebraniu specjalnej karty wstępu. Ze względu na imprezę w mieście wprowadzono zmiany w ruchu drogowym. Organizacja ruchu zmieniona została w obrębie ulic Bema, Żwirki i Wigury i Drogi Starotoruńskiej.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl
Jak podaje Wirtualna Polska, na początku wydarzenia zgromadzeni nie dawali dojść do głosu Tadeuszowi Rydzykowi. Redemptorysta kilka razy upominał ich o ciszę. - Proszę, upomnijcie się nawzajem, proszę o ciszę, upomnijcie się nawzajem - mówił. Apele duchownego nie przyniosły jednak efektu, dlatego postanowił on poprosić o interwencję osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. - Bardzo proszę porządkowych, żeby upomnieli o ciszę. Proszę o zamknięcie drzwi - powiedział Rydzyk.
Podczas uroczystości zostały odczytane okolicznościowe listy od prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. "Za sprawą sztafety pokoleń Radio Maryja wciąż cieszy się licznym i wiernym audytorium. Należy do czołówki najczęściej słuchanych i najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych. Odważnie i konsekwentnie propaguje katolickie prawdy wiary" - napisał w liście prezydent. "Ten piękny jubileusz to także okazja, aby uhonorować wizjonerski zapał, kreatywność i determinację założyciela i dyrektora Radia Maryja, ojca Tadeusza Rydzyka" - dodał.
W czasie sobotnich uroczystości odbyło się również przekazanie specjalnego znaczka. "Decyzją ministra aktywów Jacka Sasina Poczta Polska wyemitowała okolicznościowy znaczek na 30-lecie powstania Radia Maryja" - poinformował Hubert Grzegorczyk z PiS.
Na sobotę zaplanowano także m.in. koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", mszę świętą pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego czy koncert ojców bernardynów z Lublina.