Szczyt czwartej fali pandemii. A Rydzyk zaprasza do Torunia tłumy na 30. urodziny Radia Maryja

W sobotę odbywają się uroczystości związane z 30-leciem Radia Maryja. Z tej okazji do Torunia zjechali się słuchacze z całej Polski. Specjalne listy napisali m.in. Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński. Impreza odbywa się pomimo wysokiej liczby zakażeń i zgonów osób z COVID-19.
Zobacz wideo Nowacka o Mejzie: Politycy PiS widzą, że on dostaje wszystko, a oni ciężko pracują i nie dostają nic

Uroczystości w Toruniu rozpoczęły się o godz. 9. Organizatorzy apelowali o przestrzeganie zasad sanitarnych - założenie maseczek oraz dezynfekcję rąk, a wejście do obiektu było możliwe po odebraniu specjalnej karty wstępu. Ze względu na imprezę w mieście wprowadzono zmiany w ruchu drogowym. Organizacja ruchu zmieniona została w obrębie ulic Bema, Żwirki i Wigury i Drogi Starotoruńskiej.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Rydzyk upomina zgromadzonych

Jak podaje Wirtualna Polska, na początku wydarzenia zgromadzeni nie dawali dojść do głosu Tadeuszowi Rydzykowi. Redemptorysta kilka razy upominał ich o ciszę. - Proszę, upomnijcie się nawzajem, proszę o ciszę, upomnijcie się nawzajem - mówił. Apele duchownego nie przyniosły jednak efektu, dlatego postanowił on poprosić o interwencję osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. - Bardzo proszę porządkowych, żeby upomnieli o ciszę. Proszę o zamknięcie drzwi - powiedział Rydzyk.

Podczas uroczystości zostały odczytane okolicznościowe listy od prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. "Za sprawą sztafety pokoleń Radio Maryja wciąż cieszy się licznym i wiernym audytorium. Należy do czołówki najczęściej słuchanych i najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych. Odważnie i konsekwentnie propaguje katolickie prawdy wiary" - napisał w liście prezydent. "Ten piękny jubileusz to także okazja, aby uhonorować wizjonerski zapał, kreatywność i determinację założyciela i dyrektora Radia Maryja, ojca Tadeusza Rydzyka" - dodał.

W czasie sobotnich uroczystości odbyło się również przekazanie specjalnego znaczka. "Decyzją ministra aktywów Jacka Sasina Poczta Polska wyemitowała okolicznościowy znaczek na 30-lecie powstania Radia Maryja" - poinformował Hubert Grzegorczyk z PiS.

Na sobotę zaplanowano także m.in. koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", mszę świętą pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego czy koncert ojców bernardynów z Lublina.

Więcej o: