Jelenia Góra. Atak nożownika w centrum handlowym. Jedna osoba w szpitalu

Trwają poszukiwania napastnika, który w sobotę przed południem ranił mężczyznę w centrum handlowym w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie). Ranny trafił do szpitala.

O zdarzeniu poinformowało RMF FM. Do ataku nożownika doszło w sobotę kilkanaście minut po godzinie 10 na terenie galerii handlowej Nowy Rynek w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie). Napastnik ranił jedną osobę - mężczyznę, którego przewieziono do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć ma na ciele poważną ranę zadaną przez napastnika - przekazała oficerka prasowa jeleniogórskiej policji w rozmowie z radiostacją.

Zobacz wideo Policja pokazuje kompilację nagrań, jakie dostała od kierowców. Wszyscy na filmie dostali mandat

Nożownik uciekł, ale udało się sporządzić jego wstępny rysopis. Policja zabezpieczyła także nagrania z monitoringu centrum handlowego, które mogą okazać się pomocne w złapaniu sprawcy. Nie wiadomo, w jakim wieku jest napastnik, ani jaki był motyw jego ataku - póki co, mundurowi nie udzielają żadnych szczegółowych informacji. W trakcie działań śledczych na miejscu galeria była zamknięta.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zima w BieszczadachPogoda. W nocy ścisnął mróz, w Bieszczadach "śnieg po kolana"

Napaści nożowników. Atak na kontrolera firmy energetycznej, śmierć przypadkowej kobiety

W ostatnim czasie informowaliśmy o atakach nożem, do których doszło w Stanowicach (woj. śląskie) i Oleśnicy (woj. dolnośląskie). Pierwszy wydarzył się w sobotę 9 listopada, gdy w jednym z mieszkań pojawiło się dwóch kontrolerów firmy energetycznej. Powodem wizyty było podejrzenie, że prąd pobierany jest tam nielegalnie. 44-letni mieszkaniec zaatakował nożem jednego z kontrolerów. Życiu ranionego  mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo - rana okazała się powierzchowna. Więcej o sprawie przeczytasz w tym artykule.

Od poniedziałku pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP. Co to oznacza?Od poniedziałku pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP. Co to oznacza?

Wcześniej, 15 października, w Oleśnicy na ulicy zostało napadnięte małżeństwo. Świadkowie przekazali, że napastnik podszedł do wysiadających z auta mężczyzny i kobiety, po czym ugodził oboje nożem. Kobieta zmarła dwa dni po tym zdarzeniu. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawca nie znał się z ofiarami. Szczegóły sprawy opisaliśmy tutaj.

Kopalnia Bielszowice w Rudzie ŚląskiejWstrząs w kopalni Bielszowice. Nie ma kontaktu z dwoma górnikami

Więcej o: