Pogoda na dziś - wtorek 7 grudnia. Duże zachmurzenie i opady deszczu ze śniegiem na południu

Pogoda na dziś - wtorek 7 grudnia. W całym kraju synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie. Padać będzie jednak głównie w południowych regionach oraz na Pomorzu.

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura na południu kraju spadła miejscami do nawet -15 stopni. Dla regionów tych wydano pierwsze w tym miesiącu ostrzeżenia IMGW przed przymrozkami. Jaka pogoda czeka nas natomiast we wtorek 7 grudnia?

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Pogoda 7 grudnia. Temperatura ledwo powyżej zera

Z prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że we wtorek mogą zostać wydane alerty pierwszego stopnia dla województwa zachodniopomorskiego. Ostrzeżenia dotyczą gołoledzi. We wtorek najniższa temperatura, 0 stopni, zapowiadana jest w Olsztynie. Jeden stopień więcej będzie w województwach podlaskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Do dwóch stopni będzie w Zielonej Górze, Łodzi, Warszawie, Kielcach, Lublinie i Rzeszowie. Najwyższa temperatura, do 3 stopni, czeka mieszkańców województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Pogoda na dziś - 7.12.2021Pogoda na dziś - 7.12.2021 fot. gazeta.pl

Więcej informacji pogodowych na stronie głównej Gazeta.pl.

Zima w BieszczadachPogoda. W nocy ścisnął mróz, w Bieszczadach "śnieg po kolana"

Opady. Na południu należy spodziewać się deszczu ze śniegiem 

W całym kraju zapowiadane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Przejściowe rozpogodzenia pojawią się głównie w północnych regionach Polski. Opady deszczu ze śniegiem prognozowane są w województwach pomorskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim i w południowych powiatach województwa łódzkiego. Wiatr będzie słaby, co będzie miłą odmianą po ostatnich, bardzo wietrznych dniach. Umiarkowane porywy jedynie późnym wieczorem na Pomorzu Zachodnim. 

Informacje pogodowe dostępne są też na stronie pogoda.gazeta.pl.

Śnieżka - zdjęcie ilustracyjnePoszedł na Śnieżkę w szortach. Kiedy zmarzł, ukradł kurtkę ratownikowi GOPR

Więcej o: