Jacek Jaworek "most wanted" EUROPOLU. Służby publikują zdjęcia najbardziej poszukiwanych przestępców

EUROPOL i ENFAST rozpoczynają kampanię medialną, która ma pomóc w schwytaniu najbardziej niebezpiecznych europejskich przestępców. Wśród nich znalazł się Polak - Jacek Jaworek.

Jacek Jaworek jest poszukiwany od lipca 2021 roku na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie. 52-latek jest podejrzewany o zabójstwo trzech osób.

Zobacz wideo Policja pokazuje kompilację nagrań, jakie dostała od kierowców. Wszyscy na filmie dostali mandat

Jacek Jaworek poszukiwany. ENFAST rusza z kampanią, mającą pomóc zatrzymać najbardziej niebezpiecznych przestępców

W piątek sieć współpracy policyjnej ENFAST wspierana przez EUROPOL startuje z kampanią "Najbardziej poszukiwani w Unii Europejskiej 2021" - poinformował w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka. Kampania ma zwrócić uwagę na przestępców poszukiwanych w Europie. 

Prosimy, aby odwiedzić stronę internetową EU Most Wanted i obejrzeć zdjęcia tych poszukiwanych oraz sprawdzić, czy ktoś rozpoznaje któregoś z nich. Jeśli tak, możesz anonimowo poinformować nas o tym za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Możesz w znacznym stopniu pomóc organom ścigania w schwytaniu osoby, która od dawna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości - przekazał insp. Ciarka. Wśród poszukiwanych na stronie znalazło się zdjęcie Jacka Jaworka, którego polscy policjanci próbują namierzyć od 10 lipca.

Więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Jacek Jaworek jest podejrzany o zabójstwo trzech osób. W nocy z 9 na 10 lipca 2021 r., działając z motywów zasługujących na szczególne potępienie, z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia brata, żony brata i ich dziecka, dopuścił się zabójstwa tych trzech osób, wykorzystując broń palną" - czytamy na stronie eumostwanted.eu. Za pomoc w odnalezieniu Jaworka służby oferują 20 tys. złotych (ok. 4,3 tys. euro).

"Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny, bądź mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu [...] proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112" - apelują częstochowscy policjanci.

Tragedia w Borowcach - Jacek Jaworek jest podejrzany o zabójstwo trzech osób

Do potrójnego zabójstwa doszło we wsi Borowce w powiecie częstochowskim (woj. śląskie) w nocy z 9 na 10 lipca. Jacek Jaworek miał zabić swojego brata, jego żonę oraz ich 17-letniego syna. Z miejsca zdarzenia udało się uciec tylko 13-letniemu synowi zamordowanych. Chłopiec ukrył się przed wujkiem, a następnie uciekł przez okno.

Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, a Interpol wystawił za nim czerwoną notę. "Czerwona nota jest informacją dla organów ścigania na całym świecie o konieczności zlokalizowania i tymczasowego aresztowania poszukiwanej osoby" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez śląską policję.  

Więcej o: