Jacek Jaworek "most wanted" EUROPOLU. Służby publikują zdjęcia najbardziej poszukiwanych przestępców

EUROPOL i ENFAST rozpoczynają kampanię medialną, która ma pomóc w schwytaniu najbardziej niebezpiecznych europejskich przestępców. Wśród nich znalazł się Polak - Jacek Jaworek.

Jacek Jaworek jest poszukiwany od lipca 2021 roku na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie. 52-latek jest podejrzewany o zabójstwo trzech osób.

Zobacz wideo Policja pokazuje kompilację nagrań, jakie dostała od kierowców. Wszyscy na filmie dostali mandat

Jacek Jaworek poszukiwany. ENFAST rusza z kampanią, mającą pomóc zatrzymać najbardziej niebezpiecznych przestępców

W piątek sieć współpracy policyjnej ENFAST wspierana przez EUROPOL startuje z kampanią "Najbardziej poszukiwani w Unii Europejskiej 2021" - poinformował w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka. Kampania ma zwrócić uwagę na przestępców poszukiwanych w Europie. 

Prosimy, aby odwiedzić stronę internetową EU Most Wanted i obejrzeć zdjęcia tych poszukiwanych oraz sprawdzić, czy ktoś rozpoznaje któregoś z nich. Jeśli tak, możesz anonimowo poinformować nas o tym za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Możesz w znacznym stopniu pomóc organom ścigania w schwytaniu osoby, która od dawna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości - przekazał insp. Ciarka. Wśród poszukiwanych na stronie znalazło się zdjęcie Jacka Jaworka, którego polscy policjanci próbują namierzyć od 10 lipca.

Więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

"Jacek Jaworek jest podejrzany o zabójstwo trzech osób. W nocy z 9 na 10 lipca 2021 r., działając z motywów zasługujących na szczególne potępienie, z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia brata, żony brata i ich dziecka, dopuścił się zabójstwa tych trzech osób, wykorzystując broń palną" - czytamy na stronie eumostwanted.eu. Za pomoc w odnalezieniu Jaworka służby oferują 20 tys. złotych (ok. 4,3 tys. euro).

"Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny, bądź mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu [...] proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112" - apelują częstochowscy policjanci.

Jacek JaworekRadomsko. 16-latek podszywał się pod Jacka Jaworka. Robił to "dla żartu"

Tragedia w Borowcach - Jacek Jaworek jest podejrzany o zabójstwo trzech osób

Do potrójnego zabójstwa doszło we wsi Borowce w powiecie częstochowskim (woj. śląskie) w nocy z 9 na 10 lipca. Jacek Jaworek miał zabić swojego brata, jego żonę oraz ich 17-letniego syna. Z miejsca zdarzenia udało się uciec tylko 13-letniemu synowi zamordowanych. Chłopiec ukrył się przed wujkiem, a następnie uciekł przez okno.

Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, a Interpol wystawił za nim czerwoną notę. "Czerwona nota jest informacją dla organów ścigania na całym świecie o konieczności zlokalizowania i tymczasowego aresztowania poszukiwanej osoby" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez śląską policję.  

Więcej o: