Kraków. Spadochrony bez certyfikatów w jednostce specjalnej? Zarzuty dla wojskowych, w tym generała

Afera korupcyjna w jednostce wojskowej Nil w Krakowie. Jak podaje radio RMF FM, jednostka wojsk specjalnych miała kupić spadochrony bez certyfikatów w ustawionym przetargu. Zarzuty usłyszały dwie osoby - w tym generał, który jest wiceszefem spółki oferującej spadochrony.
Zobacz wideo Proces za krytykę Lasów Państwowych? Tracz: LP przyznały, że będą wystosowywać pozwy

Dwie osoby usłyszały zarzuty w sprawie przetargu na zakup spadochronów dla jednostko wojskowej Nil, która obok m.in. Gromu i Formozy należy do Wojsk Specjalnych. 

W prokuraturze w Krakowie przesłuchano i postawiono zarzuty Piotrowi M., oficerowi z wydziału szkolenia spadochronowego oraz generałowi dywizji w rezerwie Piotrowi P., który był wiceprezesem spółki oferującej spadochrony - podaje RMF FM. Prokuratura zarzuca im zmowę przetargową, polegającą na dostosowaniu wymogów zamówienia tak, by pasowało do oferty firmy. 

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ponadto Piotr P. miał w czasie przetargu dostarczyć jednostce fałszywe certyfikaty badań spadochronów i ich parametrów technicznych. Co więcej, dostarczone miały być cywilne, a nie wojskowe spadochrony.

200 zestawów spadochronów za dwa miliony złotych trafiły do jednostki. Zostały zabezpieczone jako dowód i nie są używane.  

Więcej o: