Tarnów. Samochód przebił się przez ścianę garażu. Zmarł potrącony 84-latek

Policja ustala okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Tarnowie. Podczas przeparkowywania samochodu kierowca przebił się przez murowaną ścianę garażu. Potrącone zostały dwie osoby. Jeden z rannych mężczyzn trafił do szpitala. Zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

Do zdarzenia doszło we wtorek 30 listopada po południu przy ul. Marii Dąbrowskiej w Tarnowie (woj. małopolskie). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w garażu znajdującym się przy domu jednorodzinnym znajdowało się trzech starszych mężczyzn. Próbowali oni uruchomić samochód z automatyczną skrzynią biegów. 

Zobacz wideo Jastrzębie-Zdrój. Wyprzedzał na przejściu, prawie potrącił dwie osoby

Tarnów. Tragiczny wypadek w garażu. Samochód staranował garaż i potrącił dwóch mężczyzn

Komenda Miejska Policji w Tarnowie poinformowała, że trzech mężczyzn w wieku 83-84 lata chciało przeparkować pojazd. Dwóch z nich wypychało samochód, jeden siedział w szoferce, ale nie za kierownicą. W pewnym momencie silnik auta uruchomił się i pojazd uderzył w przeszkodę przed wjazdem do garażu. 

Osoba siedząca w samochodzie przestawiła dźwignię zmiany biegów do pozycji jazdy, zwolniony został też hamulec. Pojazd wjechał z powrotem do garażu i potrącił dwóch znajdujących się tam seniorów. Mężczyzna, który siedział w szoferce, nie zatrzymał samochodu, ten uderzył więc we frontową ścianę garażu i przebił się przez nią. Dopiero wtedy pojazd się zatrzymał. 

Więcej podobnych informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Posłowie obradują nad całkowitym zakazem aborcji. W całym kraju protestyPosłowie obradują nad całkowitym zakazem aborcji. W całym kraju protesty [ZDJĘCIA]

Tarnów. Zmarł potrącony 84-latek

Według świadków zdarzenia, na których słowa powołuje się "Gazeta Krakowska", jeden z potrąconych mężczyzn miał znajdować się na masce. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zabrali poszkodowanego do szpitala. Niestety wskutek odniesionych obrażeń po kilku godzinach 84-latek zmarł. 

"Na miejscu pozostały służby zabezpieczające miejsce zdarzenia, a także inspektorzy Nadzoru Budowlanego. Wykonane oględziny miejsca tego wypadku będą analizowane w ramach prowadzonego postępowania przez tarnowskich policjantów. Garaż został objęty zakazem użytkowania na podstawie decyzji inspektorów z Nadzoru Budowlanego w Tarnowie" - podaje policja. Postępowanie w sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum. Sprawę nadzorować będzie Prokuratura Rejonowa w Tarnowie. 

Zbrodnia miłoszycka. Norbert Basiura i Ireneusz M. skazani za gwałt na 15-letniej MałgosiZbrodnia miłoszycka. Prawomocny wyrok za gwałt i zabójstwo 15-latki

Więcej o: