Kędzierzyn-Koźle. 19-latek nie żyje. Jego ciało znaleziono w wannie. Prokuratura bada przyczynę śmierci

Ciało 19-latka znaleźli ratownicy w poniedziałek 29 listopada. Wezwali ich bliscy chłopaka, zaniepokojeni, że od jakiegoś czasu nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że 19-latek był zakażony koronawirusem i w chwili śmierci przebywał na kwarantannie.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy Matejki. Jak przekazał lokalny serwis informacyjny KK24.pl, okoliczności śmierci chłopaka bada obecnie Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu. 

Zobacz wideo Tomaszów Lubelski. Potrącił kobietę na przejściu. Prawo jazdy posiadał dopiero od trzech dni

Kędzierzyn-Koźle. Ratownicy znaleźli w wannie ciało 19-latka

Brak kontaktu ze strony chłopaka zaniepokoił jego bliskich, którzy postanowili w końcu wezwać służby do miejsca jego zamieszkania. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, okazało się, że 19-latek nie żyje. Jego ciało znaleźli w wannie. 

Protesty w AustriiFala protestów w Europie. W Holandii zamieszki na ulicach kilku miast [ZDJĘCIA]

Więcej aktualnych informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

By sprawdzić, czy przyczyną śmierci nie było zatrucie tlenkiem węgla, dokonano pomiarów strażackich. - Na tym etapie mogę powiedzieć jedynie, że wykluczyliśmy wstępnie zatrucie tlenkiem węgla. Zleciliśmy sekcję zwłok, postępowanie jest prowadzone pod kątem artykułu 155 kodeksu karnego, to jest nieumyślnego spowodowania śmierci - przekazał w rozmowie z serwisem KK24.pl Eugeniusz Węgrzyk, prokurator rejonowy.

Śmierć 19-latka. Nieoficjalnie: Chłopak przebywał na kwarantannie 

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Kierowca potrącił leżącą na drodze 14-latkę. "Myślał, że to worek z liśćmi"

Z nieoficjalnych informacji lokalnego serwisu wynika, że 19-latek mógł być zakażony koronawirusem i przebywał w związku z tym w izolacji. Obecnie, nie wiadomo jednak, co było przyczyną jego śmierci.

Potrzebujesz pomocy psychologicznej?

Nie wahaj się po nią zwrócić. Poniżej lista z numerami telefonów, pod które mogą dzwonić osoby chcące uzyskać pomoc (przytaczamy ją za biurem RPO):

800 220 280 telefon zaufania Fundacji Znajdź Pomoc (od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-20.00) dla osób w kryzysie psychicznym związanym z pandemią koronawirusa;

800 100 102 infolinia wsparcia psychologicznego uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej (7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00-20:00, bezpłatna);

22 230 22 07 linia wsparcia psychologicznego prowadzona przez Polski Czerwony Krzyż (codziennie w godzinach 10.00-22.00) - pracownicy świadczą pierwszą pomoc psychologiczną poprzez rozmowę i działania psychoedukacyjne;

116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, kontakt pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości;

510 260 554 lub 517 360 159 linia wsparcia Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzona przez Instytut Psychiatrii i Neurologii (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00).

Więcej o: