GDDKiA: Zamknięto drogę przy granicy z Czechami. Kierowcy TIR-ów muszą obrać inną trasę

"Z uwagi na prognozy pogody wydane przez czeski instytut meteorologiczny CHMU od godziny 11 zamknięta dla pojazdów powyżej 3,5 t jest droga I/10 od granicy państwa w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach do Harrachova i dalej do Tanvaldu" - podała we wtorek 30 listopada GDDKiA.
Zobacz wideo Smog stwarza zagrożenie nie tylko zimą. Dlaczego?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że choć ograniczenie obowiązuje do godziny 23:59, niewykluczone jest, że zostanie przedłużone. Na jezdni ustawiono znaki, a egzekwowaniem zakazu zajęły się policja i straż miejska. Kierowcy pojazdów ciężarowych powinni wybierać alternatywne trasy, np. przez Hrádek nad Nisou na drogę I/35.

Aktualizowane na bieżąco informacje o stanie dróg w Czechach dostępne są pod adresem www.dopravniinfo.cz.

Zima na dolnośląskich drogach w sezonie 2021/2022

GDDKiA dodaje, że pierwsze działania, związane z zimowym utrzymaniem dróg krajowych na Dolnym Śląsku zaczęły się już na początku listopada, bo zimowa aura dała o sobie znać na DK3 w okolicy Jakuszyc i na DK8 w okolicy Kłodzka i Barda. "Wszystkie drogi krajowe objęte są systemem stałego monitorowania, który pozwala reagować jeszcze przed wystąpieniem opadów. W magazynach jest zabezpieczona sól oraz materiały uszorstniające nawierzchnię. W gotowości jest 465 sztuk sprzętu do zimowego utrzymania dróg. Przewidujemy, że w tym sezonie zużyjemy ok. 38 tysięcy ton soli do zwalczania śliskości" - zapewniają drogowcy.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Pamiętajmy, że drogowcy nie walczą z zimą, a z jej skutkami. Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy także od nas samych. Przygotujmy swoje pojazdów do zimy, zmienimy opony i dostosowujmy prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych" - przypomina GDDKiA.

Więcej o: