Wieliczka nie uzna wyniku plebiscytu Złota Piłka 2021? Do rady miasta wpłynął projekt uchwały

Lionel Messi został zwycięzcą plebiscytu "France Football" dla najlepszego piłkarza, a drugie miejsce przypadło Robertowi Lewandowskiemu. Nie brakuje opinii, że to właśnie "Lewy", a nie Leo, powinien zdobyć Złotą Piłkę. Zdanie to podziela m.in. Kamil Jastrzębski, miejski radny z Wieliczki (woj. małopolskie), który postanowił złożyć do tamtejszego samorządu projekt uchwały o nieuznaniu wyników tegorocznej edycji plebiscytu.

"Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Robert Lewandowski. W związku z tym - jako radny Wieliczki - proponuję, by miasto symbolicznie ogłosiło, że to Lewy jest najlepszym piłkarzem świata" - napisał Jastrzębski w poniedziałek na Twitterze. Radny zamieścił też dokument wniosku w tej sprawie.

W treści czytamy, że "nie uznaje się wyników plebiscytu 'Złota Piłka' (fr. Ballon d'Or) za rok 2021" oraz "stwierdza się, że najlepszym piłkarzem świata roku 2021 jest p. Robert Lewandowski, a nie p. Lionel Messi". W uzasadnieniu Jastrzębski napisał natomiast, że "klasa Roberta Lewandowskiego jest niepodważalna i znana każdemu, kto ma pojęcie o futbolu. Wielokrotnie bił się o najbardziej prestiżową nagrodę indywidualną w tej dyscyplinie, czyli 'Złotą Piłkę'. W tym roku było blisko, ale wynik znów można uznać za krzywdzący dla polskiego napastnika".

Wieliczka. Radny tłumaczy, że wniosek to żart. Lewandowski może dostać "Solną Piłkę"

- Wniosek (projekt uchwały - red.) wpłynął do Biura Rady, natomiast by odbyło się głosowanie w tej sprawie, potrzebne są zgodnie z przepisami - podpisy pod projektem w sumie czterech radnych (bo inicjatywę uchwałodawczą ma grupa radnych - red.). Sądzę, że nie będzie problemu z ich zebraniem, bo wynik tegorocznego plebiscytu oburzył chyba wszystkich w Polsce - powiedział "Dziennikowi Polskiemu"  Tadeusz Luraniec, przewodniczący wielickiej Rady Miasta.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jastrzębski wyjaśnił z kolei, że wniosek jest żartem. "Gratuluję każdemu, kto nie zorientował się, że projekt uchwały ws. Złotej Piłki składam wyłącznie dla żartów. Przy okazji dziękuję za zasięgi!" - napisał we wtorek na Twitterze.

"Dziennik Polski" dodał, że dzięki wnioskowi w Wieliczce ma powstać inna nagroda - "Solna Piłka". Pierwszym jej zdobywcą zostałby nie kto inny, tylko Robert Lewandowski.

Więcej o: