Opolskie. Kierowca potrącił leżącą na drodze 14-latkę. "Myślał, że to worek z liśćmi"

W wyniku poważnego wypadku pod Namysłowem 14-letnia dziewczyna w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatka leżała na drodze. Kierowca osobowego volkswagena miał ją pomylić z workiem liści.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 19 na trasie pomiędzy miejscowościami Dziedzica i Włochy niedaleko Namysłowa (województwo opolskie). Jak przekazała nam policja, 40-letni najechał na leżącą na drodze 14-latkę, a następnie pchał ją samochodem przez kilkanaście metrów. Później po niej przejechał.

Zobacz wideo Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Namysłów. Kierowca potrącił 14-latkę, która leżała na drodze

Dziewczyna w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Ma rozległe obrażenia głowy, ramion, rąk i miednicy. - Mężczyzna powiedział śledczym, że myślał, iż jest to pozostawiony przy drodze worek z liśćmi, tłumaczył, że było ciemno i nie widział dobrze - mówi Gazeta.pl asp. Paweł Chmielewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. - To on zaaranżował wszystkie służby i wezwał pomoc, gdy zobaczył, że to jest dziewczyna - dodaje asp. Chmielewski. 

Złotów. Zabójstwo 1,5 miesięcznej dziewczynki. Matka i jej partner trafili do aresztuZłotów. Zabójstwo 1,5-miesięcznego dziecka. Aresztowani matka i jej partner

Nieopodal miejsca zdarzenia strażacy napotkali na inną dziewczynę w podobnym wieku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatki były tam razem. - Obecnie skupiamy się na ustaleniu, co te dziewczyny robiły w tym miejscu. To teren odległy od głównej drogi - mówi oficer prasowy KPP Namysłów. Policja ustala, czy dziewczyny były pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wiadomo, że trzeźwy był kierowca. 

40-letniemu kierowcy postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, w wyniku którego inna osoba doznała ciężkiego uszczerbku zdrowia. Mężczyzna przyznał się do zarzutu i złożył obszerne wyjaśnienia. Policja jednocześnie dementuje informacje, jakoby ojciec poszkodowanej dziewczyny miał odgrażać się rodzinie kierowcy.

Ząbkowice Śląskie. Służby na miejscu zbrodni. Zabójstwo rodzinySąd nie przedłużył aresztu dla 20-latka oskarżonego o zabójstwo rodziny

Więcej o: