Czersk. Niemowlę połknęło żelową kostkę do WC. Pomogli policjanci

Policjant z Czerska (w woj. pomorskim) jechał do sądu, gdy zobaczył przy drodze machającą do niego kobietę z dzieckiem na ręku. Okazało się, że jej 9-miesięczne niemowlę połknęło żelową kostkę do WC. Policjant i jego koledzy z drogówki w Chojnicach eskortowali matkę z dzieckiem do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

"Policjant z Czerska wraz z chojnickimi funkcjonariuszami ruchu drogowego pilotowali do szpitala matkę z 9-miesięcznym synem" - czytamy na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (29 listopada) około godziny 14.30. Do funkcjonariusza przejeżdżającego radiowozem przez miejscowość Rytel (woj. pomorskie), podbiegła kobieta z dzieckiem. Okazało się, że niemowlę połknęło żelową kostkę do WC. Konieczna była niezwłoczna pomoc medyczna.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Czersk. Niemowlę połknęło żelową kostkę do WC, ale szybko trafiło do szpitala

"Roztrzęsiona matka podbiegła do radiowozu i prosiła o pomoc w szybkim pilotażu 9-miesięcznego dziecka do szpitala" - czytamy w komunikacie.

Policjant upewnił się, że stan niemowlęcia jest stabilny, i podjął decyzję o eskorcie do szpitala. Powiadomił oficera dyżurnego, który nadzorował przebieg akcji - z jego polecenia dalszy transport przejęli policjanci ruchu drogowego. Zapewnili szybki, ale bezpieczny dojazd przez zakorkowane miasto na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Chojnicach. "Dzięki skoordynowanym działaniom policjantów, chłopiec otrzymał natychmiastową pomoc specjalistów" - poinformował rzecznik powiatowej policji.

Mapa porywów wiatru we wtorek 30 listopada 2021.Załamanie pogody w Polsce. IMGW ostrzega przez silnym wiatrem i śnieżycą

Więcej o: