Pogoda na dziś - środa 1 grudnia. Deszcz i śnieg niemal w całej Polsce. Uwaga na silny wiatr

Pierwszy dzień grudnia będzie pochmurny. Niemal w całej Polsce pojawią się opady śniegu, śniegu z deszczem, a lokalnie deszczu. Przejściowo pojawiać się będzie silniejszy wiatr, a najsilniejsze porywy wystąpią na Pomorzu i osiągną nawet do 90 km/h.
Zobacz wideo Odśnieżanie to twój obowiązek

Środa 1 grudnia będzie deszczowa i śnieżna. Najwyższą temperaturę tego dnia wskażą termometry w Szczecinie, gdzie odnotujemy 8 stopni Celsjusza. O jeden stopień mniej, czyli 7 stopni, pokażą termometry w innych miastach na zachodzie kraju - m.in. w Zielonej Górze i Wrocławiu. 6 możemy spodziewać się w Poznaniu, Katowicach i Krakowie, a 5 stopni - w Rzeszowie, Kielcach i w Bydgoszczy. 4 stopnie na termometrach w Warszawie i Lublinie, 3 stopnie w Łodzi, a tylko 2 stopnie w Gdańsku. 1 grudnia najchłodniej będzie jednak w Białymstoku i Olsztynie, gdzie należy spodziewać się tylko jednego stopnia na plusie.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Lubisz być na bieżąco w tematyce pogody? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. W środę 1 grudnia będzie mokro i biało. Jest zapowiedź zamieci śnieżnych

Jak zapowiadają synoptycy Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę 1 grudnia do Polski napłynie cieplejsze powietrze, jednak mimo tego wciąż będzie pochmurno. Na wschodzie i północy wystąpią opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie opady deszczu.

IMGW zapowiedziało wydanie alertów pogodowych dla przeważającej części kraju - mają one dotyczyć silnego wiatru. Silniej zawieje w niemal wszystkich województwach z wyjątkiem małopolskiego, śląskiego świętokrzyskiego, lubelskiego i podlaskiego. 

"Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem i w górach również silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach około 65 km/h. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do około 110 km/h, południowo-zachodni i południowy, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy w komunikacie IMGW. 

Więcej o: