Ruda Śląska. 18-latek napastował 8-latkę wracającą ze szkoły. Od tygodni śledził kilka dziewczynek

Policjanci aresztowali 18-latka, który w zeszłym tygodniu napastował ośmioletnią dziewczynkę, która wracała ze szkoły. Jak się okazało, trzy lata wcześniej ten sam, 15-letni wówczas chłopak, zgwałcił 9-letnią dziewczynkę.

Policjanci z Rudy Śląskiej poinformowali o zatrzymaniu 18-latka, który w środę 24 listopada napastował ośmiolatkę. W piątek 26 listopada sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo pedofilowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Ruda Śląska. Policja zatrzymała 18-latka, który napastował ośmioletnią dziewczynkę

Nastolatek śledził wracającą ze szkoły do domu dziewczynkę. Gdy ta weszła do klatki schodowej, wówczas wskoczył za nią, przycisnął ją do ściany, zakrył usta dłonią i zaczął dotykać. Ośmiolatka, początkowo oszołomiona tym, co się dzieje, po pewnym czasie wyswobodziła się i zaczęła głośno krzyczeć. To spłoszyło sprawcę, który uciekł.

Sprawa natychmiast została zgłoszona na policję. Ośmiolatka w zeznaniach bardzo dokładnie opisała wygląd agresora. Dzięki temu jeszcze tego samego dnia funkcjonariuszom z Rudy Śląskiej udało się namierzyć i zatrzymać 18-letniego mieszkańca tego miasta.

Więcej aktualnych informacji z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Manifestacja w Poznaniu po śmierci 30-letniej Izy z Pszczyny"Kobieta powinna mieć wybór". Manifestacje po śmierci Izy. W sobotę kolejne [ZDJĘCIA]

Został skazany za zgwałcenie dziewięciolatki. Od kilku tygodni śledził kilka dziewczynek

Po zatrzymaniu okazało się, że nastolatek w  2018 roku został skazany na trzy lata w zakładzie poprawczym za zgwałcenie dziewięciolatki. Placówkę opuścił w czerwcu 2021 roku.

Z ustaleń policji wynika, że w ostatnich tygodniach poza napadniętą ośmiolatką, młodzieniec obserwował też dwie inne dziewczynki. Jedną z nich nawet gonił, ale nieletniej udało się uciec i zatrzasnąć przed nim drzwi od klatki.

Zdjęcie ilustracyjne48-latek namawiał dzieci na seks. Jego córka też była przez niego krzywdzona

- Nastolatek nie figurował w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, ponieważ w chwili popełnienia pierwszego takiego przestępstwa był osobą niepełnoletnią. Mieliśmy jednak informację, że opuścił zakład poprawczy po osiągnięciu pełnoletniości i wzięliśmy to pod uwagę podczas typowania sprawcy - przekazał w rozmowie z Polsat News oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, aspirant sztabowy Arkadiusz Ciozak.

*****

Potrzebujesz pomocy?

  • Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).
  • Pamiętaj, jeżeli ty lub bliska ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>
Więcej o: